Flappy Bird yapımcısından yeni oyun: Swing Copters 2

0

swing-copters-2

2014 yılında Android ve iOS uygulama mağazalarındaki çıkışının ardından adeta virüs gibi tüm akıllı telefonlara, tabletlere yayılan Flappy Bird, tüm zamanların en önemli oyun fenomenlerinden biri olarak da tarihe geçti. Tartışmaları beraberinde getiren oyun, App Store ve Google Play’i klonları ile doldururken, yapımcı Dong Nguyen de kendi uygulamasını mağazalardan kaldırma kararı alarak bir süre gündemde yer bulmuştu.

Kısa sürede ses getiren Flappy Bird’ün yapımcısı, Swing Copters 2 adlı yeni bir oyunla mobil uygulama dünyasına geri döndü. Flappy Bird kadar ses getirmese de ilgi uyandırdığı bir gerçek. Üstelik ilk yorumlar da fena sayılmaz. Kim bilir belki de yeni bir mobil oyun çılgınlığı söz konusu olabilir…

swing-copters-2

Google Play ve App Store’da ücretsiz olarak indirilebilen yapım, Flappy Bird-vari bir havaya sahip. İlk versiyonu da bulunan oyunda mini bir hikaye de var. İlk versiyonda tek karakterle oynanabilirken bu kez iki ayrı karakter üzerinden aşamalar geçilmeye çalışılıyor. Konusu ise oldukça keyifli ve emin olun Flappy Bird kadar zorlu (kimine göre çıldırtan seviyede) olmasa da yine belli ölçüde ‘sabrı’ gerekli kılıyor.

Haberin devamında birine göz atabileceğiniz oyunun ilk deneyim videolarına bakıldığında ‘sinir krizleri’ bir kez daha söz konusu. Ama iddia ediyoruz durum Flappy Bird seviyesine kadar da varmıyor. En temel tanımı ile yukarıya doğru yükselmeniz ve daha fazla puan toplamaya çalışmanız bekleniyor.

 

 

Cevap bırakın