Galaxy X kullanıcı arayüzü göründü

0

Kamuoyunun dikkatini çeken sürprizleri ile tanınan Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung’un uzun yıllardır konuşulan gizemli akıllı telefon modellerinden biri de katlanabilen ekranlı Galaxy X. Bir mit mi yoksa üzerinde ivedilikle çalışılan yeni –potansiyel- stil ikonu mu bilinmez ama bu olası akıllı telefon, bir kez daha teknoloji basınının gündeminde…

Bu kez Galaxy X modelinin arayüzü söz konusu. Kaynak ise direkt Samsung tarafından gerçekleştirilen bir patent başvurusu. İlgi çekici olduğuna şüphe yok…

Yıllardır konuşulan Galaxy X için hazırlandığı düşünülen patent, ilgili modelin arayüzüne dair prensipleri sergiliyor. Bölünen ekran, dikey ve yatay yönde çalışabilme özellikleri arayüzün öne çıkan birçok yönü arasında.

Farklı ekran uygulamaları için iki ekrandan birini seçme, bu sayede aynı anda birden fazla uygulama veya oyunu aktif olarak kullanma gibi ilgi çekici fonksiyonlar sergileyen patent başvurusu, çift ekranlı Nintendo 3DS’e göz kırpıyor. Temelde bir kitap gibi kullanılabilen akıllı telefonların teoride ilham alınan nokta olduğu anlaşılıyor.

Deneyimi, ‘daha fazla sayıda ekran’ şeklinde dönüştürme potansiyeli kesinlikle var, ancak ne seviyede ilgi çekeceğini tahmin etmek son derece güç.

Bu arada kısa süre önce piyasaya sunulan ZTE Axon M de katlanabilen çift ekranlı yapıda gelmişti, kimbilir belki Samsung’un merakla beklenen aynı yapıdaki modeli de yakın zamanda tanıtılabilir. Bu yöndeki gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın