Bu akıllı telefon, aynı zamanda bir tablet!

0

Akıllı telefonda tasarım ve inovasyon, günümüzde fark yaratan temel öğelerden. Bu kapsamda birçok teknoloji üreticisinin birbirinden ilginç hamlelerde bulunduğu görülüyor. İşte Çin merkezli teknoloji markaları ZTE’nin yeni akıllı telefonu bu ilginç hamlelerden…

ZTE Axon M adıyla gelen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonun iddialı özelliği hem önünde, hem de arkasında ekranının bulunuyor olması. Üstelik sahip olduğu menteşe mekanizması sayesinde ekranlar farklı konumlarda kullanılabiliyor. Bilim kurgu filmlerini anımsatan katlanabilen akıllı telefon tanımlaması da bu sayede gerçek hale geliyor.

Tasarımıyla dikkat çeken modelin donanım özellikleri de bir hayli iddialı. Akıllı telefonda Snapdragon 821 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, microSD desteği, 20 MP arka kamera ve 3180 mAh pil kapasitesi öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Hem arka hem de ön yüzünde ekran bulunan Axon M, akıllı telefon sektöründe tanıtılan en ilginç modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 5.2 inçlik iki adet Full HD çözünürlüklü ekranı, toplamda çok daha büyük bir görüntü ve kullanım deneyimi sağlıyor. Yeni bir 2’si 1 arada deneyimi söz konusu, tablet + akıllı telefon…

4 farklı şekilde kullanılabilen modelde iki ekranla, tek ekranmış gibi oyun oynanıp video izlenebiliyor. İstenirse iki ekran, iki ayrı uygulama aktif şekilde de kullanılabiliyor.

İlk etapta ABD’de satışa sunulan cihazın, ardından diğer ülkelerde de teknoloji raflarında yer alması bekleniyor.

Cevap bırakın