Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidGalaxy Ultra Kısa Film Yarışması Ödül Töreni gerçekleşti

  Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması Ödül Töreni gerçekleşti

  “Yeniliğe açık olan her zaman kazanır” diyerek genç yönetmen adaylarını destekleyen Samsung Electronics’in düzenlediği Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması’nın kazananlarına ödülleri Soho House’da düzenlenen törende takdim edildi.

  Samsung’un düzenlediği Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması, genç yönetmen adaylarının yeteneklerini sergileyerek sinema dünyasına adımlarını atmaları için benzersiz bir platform sunuyor. Yarışmada, üniversite kategorisinde büyük ödüle Oğuzhan Kara ve Şevval Kaynak’ın birlikte yönettiği Uşak filmi layık görülürken, Karar filmiyle Beliz Kaya, Beni Bağrına Bas ile Onur Karakuş da mansiyon ödülü aldı. Lise kategorisinde Late Date ile Boran Şen büyük ödülü almaya hak kazanırken, Mutluluk Maskeleri ve Maruziyet adlı filmiyle Poyraz Demirci ve Haber Stüdyosu adlı filmiyle Zeynep Yeşiltepe mansiyon aldı.

  Sunuculuğunu Melikşah Altuntaş’ın üstlendiği ödül töreninde, ödül kazanarak sinema alanındaki kariyerlerine ilk adımlarını atan genç yönetmen adaylarına ödüllerini Gülse Birsel, Aşkın Yıldız Baş, Büşra Pekin ve Kıvanç Sezer takdim etti.

  Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Pazarlama Direktörü Aşkın Baş Yıldız, şunları söyledi: “Samsung Türkiye olarak, yaratıcılığı ve yenilikçi fikirleri ürünlerimiz ve projelerimizle desteklemeyi her zaman öncelik olarak görüyoruz. Galaxy Ultra Kısa Film Yarışmasında, sinemacı olmanın ve kendi hikayesini sinemanın diliyle anlatmanın hayalini kuran genç yeteneklere kendilerini ifade etme fırsatını sunabilmenin ve onların da bunu başardığına tanık olmanın gururunu yaşadık. Değerli jüri üyelerimiz Melikşah Altuntaş, Büşra Pekin, Kıvanç Sezer’e ve projemizin ilk gününden bu yana değerli katkılarını esirgemeyen Sayın Gülse Birsel’e çok teşekkür ediyorum. Bugün burada ‘ilk ödül’ heyecanını yaşayan genç yönetmen adaylarımıza ‘daha nice ödüllere’ diyor, başarılarının devamını diliyorum.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN