Futbol Maçlarını Bu Televizyonlarda İzleyin

0

Futbol Maçlarını Bu Televizyonlarda İzleyin.

Yeni sezon formanızı da aldıysanız futbol maçlarını sizin için önerdiğim bu televizyonlarla taçlandırabilirsiniz. 

Tüm yılın sohbetlerinde baş tacı edilecek, kıyasıya rekabetin yaşanacağı lig başladı.

Ben gibi maçları televizyon başında izlemeyi tercih edenlerdenseniz, sizin için fayda dolu bir televizyon rehberi hazırladım.

 

Futbol Maçlarını Bu Televizyonlarda İzleyin

Futbol izlemeyi taraftar olmaktan daha çok seven, arada oynamaya çalışan bir kadın olarak, dilerim izlemesi keyif veren bir sezon olur. Bol goller izler, yeni kuralların tadını çıkarır ve hak ettiği için kazanan takımları hep birlikte alkışlarız.

Ben lig sezonu için ön hazırlıklarımı yaptım. Atıştırmalıklarımı ve içeceklerimi stokladım, buzdolabımın kapağını pizza ve burgerci magnetleriyle donattım. TV karşısında en rahat pozisyona geçip, kanepemi ona göre konuşlandırdım. Elbette bunlar basit ve temel hazırlıklar, en önemlisi ise tıpkı statta maç izliyormuş keyfi yaşatan televizyonlar.

Hazır maç sezonu başlamışken, yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız yazım tam sizlik.

Sesiyle, görüntüsüyle tribün coşkusunu ev konforunda yaşatacak televizyonları yazımda bulabilirsiniz.

 

İşte sesiyle, görüntüsüyle tribün coşkusunu ev konforunda yaşatacak televizyonlar.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Televizyon neye göre, nasıl seçilir diye düşünürken önceliğinizi renk kalitesi ve enerji tasarrufu olarak belirleyebilirsiniz. Bunları sağlayan televizyonlar içinden bütçenize en uygun olanı tercih etmenizi de öneririm. Tabii sırf fiyatı uygun diye büyük bir televizyon almanıza da gerek yok. Salonunuzun büyüklüğü, kanepeniz ve televizyonunuz arasındaki izleme mesafesi de önemli kriterler arasında. Ben sizin için ortalama bir sıralama yaptım.

 

1- Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesinin içine hem Hz simgesiyle ifade edilen resim yenileme hızı giriyor hem de HD, Full HD ya da 4K UHD simgeleriyle gösterilen çözünürlük. Özellikle futbol maçı gibi hareketli sahnelerin hakim olduğu görüntüler için Hz ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Yani, en iyi maç izlenebilecek televizyonlar Hz değeri yüksek olanlar. Bunlar dışında odanın büyüklüğü ve TV ile aramızdaki mesafeye bağlı olarak tercih edeceğimiz ekran boyutu da görüntü kalitesi üzerinde etkili.

 

2- Enerji tüketimi

Farklı teknolojiler, farklı miktarlarda enerji tüketiyor. Bugün piyasadaki televizyonlar içinde en az enerji tüketenler LED ve LCD olanlar. Bu avantaj televizyonun fiyatına artı olarak yansıyor ancak elektrik faturasındaki düşüş bu farkı bir süre sonra kapatıyor. İşte bu farkın ne kadar zamanda kapanacağına bakmak önemli. Elektrik faturasından sağlayacağımız kazanç, televizyona daha fazla ödediğimize değecek mi?

 

3- Bağlantı türleri

Bugün piyasadaki hemen her televizyonda, bir kablo yardımıyla televizyona ses ve görüntü aktarımı sağlayan HDMI girişi mevcut. Böylece telefon ya da bilgisayarı televizyona bağlamak mümkün oluyor. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayarı televizyona bağlayarak çok daha kaliteli bir görüntü ve sesle film izleyebilir, müzik dinleyebiliriz. HDMI dışında USB, Scart ve DVI gibi değişik bağlantı yuvaları da var. Bu girişlerden ne kadar çok olursa o kadar çok aygıtı TV’ye bağlayabiliriz.

 

OLED, LED, QLED Arasındaki Farklar

Temelde hepsi LED aydınlatma teknolojisini kullanan düz panel televizyonlar. Ama TV üreticileri rakiplerinden daha çok TV satabilmek için bir fark yaratmak zorunda. İşte OLED ve QLED de piyasanın 2 devi Samsung ve LG’nin kendi geliştirdikleri teknolojilerine verdikleri isimler. Elbette diğer TV üreticileri de bu teknolojileri kullanıyor.

 

Sürekli bir gelişim halinde olan LED teknolojisini baz olarak düşünün.

LED

Son kullanıcı için önemli avantajlardan biri de hiç şüphesiz elektrik tasarrufu. Bunu, aydınlatma işinde LED kullanarak sağlıyor. Sürekli bir gelişim halinde olan LED teknolojisini baz olarak düşünün. Üzerine istediğiniz özellikleri ekleyerek aradığınız televizyona ulaşabilirsiniz. Bu kategoride baktıklarım arasında Philips 43PFS5803 ilgimi çekti.

Philips 43PFS5803, 43 inç ekran, uydu alıcılı, Smart, Full HD bir televizyon. 2 tane HDMI, 2 tane USB, 1 CI+ ve 1 kulaklık girişi var. Wi-Fi ile internete bağlanabiliyor. Üstelik A++ enerji sınıfında.

 

Uydu alıcılı, Ultra HD 8K görüntü kalitesine sahip.

QLED

Kısaca, parlaklığı ne kadar artırırsan artır renkler solmuyor. Derinlik hissi ve gerçekçilik açısından da oldukça başarılı bir teknoloji. Benim baktıklarım arasında Samsung’un QLED 8K harika bir seçim! 65, 75 ve 82 inç ekran seçenekleri var. Uydu alıcılı, Ultra HD 8K görüntü kalitesine sahip Samsung QLED’in en faydalı özelliklerinden biri, TV’ye bağlanan tüm cihazların tek bir kumanda ile kontrol edilebilmesi.

 

LG’ye özel Dolby Atmos ses sistemi ise benzersiz deneyim.

OLED

Gerçek renk ve üst düzey netlik özellikleri ile şimdilik en üstün aydınlatma teknolojisi diyebiliriz. Görüntüyü oluşturan her bir piksel için ayrı bir diyot kullanılarak aydınlatma sağlanıyor. Başka bir deyişle, her bir pikselin kendine ait bir ışığı var. Böylece tüm renklerde ama özellikle siyahta renk gerçekliği sağlanabiliyor. Gezindiğim OLED’ler içinde LG E8 uydu alıcılı smart TV açık ara önde gidiyor. 55 inç, UHD 4K görüntü kalitesine ilaveten LG’ye özel Dolby Atmos ses sistemi, 60W gücündeki ön hoparlörler ile de benzersiz bir sinema sesi deneyimi vadediyor.

 

 

Televizyon üreticisi markaların bazıları tasarımlarına ek olarak yeni teknolojileri kullanırken, bazıları ise yeni ve akıllı tasarımları ile izlediğimiz görüntüyü adeta baştan hayal etmemizi mümkün kılıyor.

En iyi 4K ve Ultra HD televizyonlar ile ilgili rehber niteliğindeki yazımı aşağıda bulabilirsiniz.

 

En iyi 4K ve Ultra HD Televizyonlar

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

Cevap bırakın