FIFA 20 kapak fotoğrafında ‘Belçikalı’ sürprizi

0

Belçikalı futbolcu Eden Hazard, FIFA 20 Standart Edition’ın kapağındaki isim oldu. FIFA 20 Champions Edition versiyonundaki kapak ismi ise Liverpool’lu defans oyuncusu Virgil van Dijk…

Türkiye’de yılın en çok beklenen oyunlarından FIFA 20’nin kapak fotoğrafı belli oldu. Belçikalı futbolcu Eden Hazard, FIFA 20 Standart Edition’ın kapağındaki isim oldu. Yıldız futbolcu kısa süre önce İngiltere Premier Ligi’nden İspanya’nın Real Madrid kulübüne transfer olmuştu. Real Madrid’li yıldızların her yıl güncellenen oyunun kapağında yer alma geleneği de böylelikle devam etmiş oldu. Geçtiğimiz yıl Real Madrid forması giyen C. Ronaldo kapakta yer almış, ancak daha sonra gerçekleştirdiği transfer sonrası İtalya’nın Juventus takımıyla birlikte kapakta yer bulmaya başlamıştı.

27 Eylül 2019 tarihinde satışa sunulacak olan FIFA 20 kapak yıldızı Hazard, gelişmenin ardından kendi sosyal medya hesabından duyduğu gururu ifade eden bir paylaşımda bulundu. Hazard’ın kapak fotoğrafında eliyle formasındaki Real Madrid logosunu göstermesi ise sürpriz olarak yorumlandı. Daha önceki birçok yılda FIFA kapaklarında kulüpleri vurgulayan fotoğraflar yer almıyordu.

Diğer yandan FIFA 20 Champions Edition versiyonunda kapak ismi Liverpool’lu defans oyuncusu Virgil van Dijk oldu. Böylelikle uzun bir süre sonra FIFA kapaklarında ilk kez bir savunma oyuncusu yer aldı. Her iki yıldız da geçtiğimiz sezonu şaşırtıcı derecede yüksek bir performansla kapatmış, Belçikalı orta saha oyuncusu, transferin gözde isimlerinden biri olarak Real Madrid’e transferini gerçekleştirmişti.

FIFA 20 önümüzdeki aylarda MediaMarkt’ta satışa sunulacak.

Cevap bırakın