Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook’ta ‘beğenmeme’ butonu olacak mı?

  Facebook’ta ‘beğenmeme’ butonu olacak mı?

  Ekran Resmi 2016-02-27 19.52.38

  2 milyarıncı aylık aktif kullanıcı sayısının peşindeki devasa sosyal ağ Facebook’ta geçtiğimiz günlerde ilginç bir yenilik kullanıma sunuldu. Buraya tıklayarak detaylarına ulaşabileceğiniz yenilik, yalnızca beğenme ve yorum yapma şeklindeki gönderiyle etkileşim biçimlerine yeni olanaklar ekliyordu. Bunlar arasında üzüntü, sinirli olma, sevgi gibi ifadeler yer alıyordu. Büyük ilgi ile karşılanan özellik, aynı zamanda tüm zamanların en radikal Facebook değişikliklerinden biri olarak da arşivlere geçti. Ancak bir konuyu da gündeme getirecekti: Neden beğenmeme butonu yoktu?

  Daha önce de çok konuşulan söz konusu buton, kimi kimselere göre Facebook için ‘en gerekli’ özellikler arasında. Bir iletinin beğenilmediğini açıkça göstermek için verilebilecek en net tepki. Ve yeni Facebook emojilerinde olmaması üzerine çokça konuşuldu. Beklenen açıklama ise Facebook’un bir numaralı ismi, CEO’su Mark Zuckerberg’ten geldi…

  facebook-begenFacebook CEO’su çok net konuştu!

  Zuckerberg, belirtilen özelliğin kendilerine sıklıkla sorulduğunu ancak Facebook kullanıcıları tarafından gerçekte istenmediğini söyledi. Bu yönde ekip olarak çok düşündüklerini, ama en nihayetinde bunun dünya için iyi olduğunu düşünmediklerini ifade etti. Ve ekledi: Bu yüzden beğenmeme butonunu Facebook için inşa etmeyeceğiz.

  Görünüşe bakılırsa Facebook, beğenmeme butonunu platform asla entegre etmeyecek. Daha önce de benzer açıklamalar yapılmıştı, Facebook CEO’su konuya bir kez daha açıklık getirmiş oldu.

  Daha fazla teknoloji haberi için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN