Facebook, 3 uygulamasının fişini çekti

0

Sosyal medya şirketi Facebook, çok sayıda uygulamayı bünyesinde barındırıyor. Bazıları ise çeşitli nedenlerle kapatılıyor. İşte bunlara 3 uygulama daha eklendi. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Büyük sosyal medya ağlarının sadece kendi yapılarındaki yazılımların geliştirilmesiyle sınırlı kalmadıkları bilinir. Özellikle Facebook, çok sayıda farklı yazılımı satın alma yoluyla kendi yapısına katmasıyla tanınıyor.

Bu kapsamda popüler sosyal medya ağı Facebook’un satın alarak bünyesine kattığı 3 uygulamanın kapatıldığı duyuruldu. Buna göre Facebook uygulamaları olan Hello, Moves ve Tbh için sona gelindi. Özellikle Moves’ın bilinirliği bir hayli yüksekti, bu yönüyle sürpriz oldu.

Kapatılan uygulamalardan Moves, 2014 yılında satın alınmıştı. Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi spor aktivitelerine dair verileri, süre ve yer bazlı olarak sunan, ücretsiz bir uygulama olarak dikkat çekmişti.

Henüz satın alılalı kısa bir süre geçen (2017) Tbh, lise öğrencilerine özel bir sosyal medya uygulaması olarak öne çıkmayı başarmıştı. Hello ise 2015’te kuruldu, lokal bir uygulama olarak Brezilya, ABD ve Nijerya’yı kapsayacak şekilde telefondaki kişi bilgilerini, Facebook ile bir araya getiriyordu. Farklı şekillerde ilginç özellikler taşıdıklarını söylemek mümkündü.

Neden kapatıldılar?

Tahminlere göre söz konusu uygulamaların kapatılma kararının arkasında son derece az kişi tarafından kullanılmakta olmaları yatıyor. Sosyal medya ağı, geçtiğimiz günlerde de ücretsiz internet projesini sonlandırma kararını kamuoyuyla paylaşmıştı. Şirketin son dönemde oldukça kötü günler geçirdiği görülüyor.

Cevap bırakın