Evleri Spor Salonuna Dönüştürmeye Davetlisiniz

0

Evleri Spor Salonuna Dönüştürme davetime katılmaya ne dersiniz? Bu yazımda evinizi spor salonuna dönüştürmenizi mümkün kılacak bolca fikir var.

Koronavirüs hem iş yapış şekillerimizi hem de temel alışkanlıklarımızı değiştirdi. Koronavirüs sebebiyle evlerimize kapandık, hareketsizlik yüzünden kilo alıp, ipin ucunu kaçırdık. Biz kadınlar tırnaklarımızı kökünden kesip, dipleri gelen saçlarımızı görmezden geliyoruz. Diyete başlamayı ise her zaman olduğu gibi pazartesi günlerine öteliyoruz.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki kilo vermek, almaktan daha zordur. Yüksek kalorili besinleri tüketirken mutluluğun zirvesine çıkar, kilo vermeye çalışırken de işkencenin dibine vururuz. Öte yandan bedenimize iyi bakmalı, sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunu hep hatırlamalıyız.

 

Evleri Spor Salonuna Dönüştürün

Şimdi gelin üşenmeyin, evinizi spor salonuna dönüştürecek önerilerimi okuyarak, verdiğim fikirleri vakit geçirmeden hayata geçirin.

 

Motivasyon kaynağı kişisel antrenörünüz ile yakınlaşın

Spor salonunda antrenör eşliğinde çalışmayı seviyorsanız yeni motivasyon kaynağınızı bileğinize takmalısınız. Akıllı saatler ve akıllı bileklikler gün içinde yaptığınız egzersizleri takip ediyor ve aynı zamanda organize ettiğiniz aktivite istatistiklerinizi tutmayı kolaylaştırıyor. Yaptığınız egzersizler sonrasında ne kadar süre çalıştığınız, kaç adım attığınız, kaç kalori yaktığınız gibi hesaplamalar ise akıllı telefonunuzda tutuluyor.

Akıllı saatlere mesafeli duruyor ve gerekliliğine emin olamıyorsanız şimdi bu düşüncenizi bir kenara atmanın tam zamanı. Tam bir motivasyon kaynağı olan akıllı saatler, varlığını her zaman hissettirerek, hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor.

 

İp atlayarak tüm kas gruplarınızı çalıştırın

Spor geçmişiniz varsa veya kondisyon bisikleti – koşu bandı gibi fitness aletleri ile barışıksanız şu dönemde vücudunuzu biraz şaşırtacak antrenmanlara başlamanızda da fayda var. Malum spor salonları kapalı, evde tam teşekküllü bir fitness aletiniz de yoksa ip atlamayı deneyebilirsiniz.

Parke zeminli evinizde ip atlamak, başta kulağa sıkıcı ve yararsız gibi gelse de ip atlamaya başladıktan birkaç dakika sonra nefes nefese kalıp, bir an önce mola vermek isteyeceğinizi garanti ederim. İp atlama esnasında çok sayıda kas grubunuz çalışırken akciğerlerinizi de gelişim kaydeder. Tüm bunlara ek olarak ciddi miktarda kalori yakımını da yine ip atlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Spor geçmişiniz varsa veya kondisyon bisikleti – koşu bandı gibi fitness aletleri ile barışıksanız şu dönemde vücudunuzu biraz şaşırtacak antrenmanlara başlamanızda da fayda var.

Karın, bel ve kol çalışmayı unutmayın

İp atlayarak vücudunuzu ısıttıktan ve kalorilerinizi yaktıktan sonra sıra geldi karın, bel ve kolları çalıştırmaya. Bu çalışmaları yapmak için her şeyden önce bir egzersiz minderine ihtiyacınız var. Eğer egzersiz minderiniz yoksa banyo havlularını üst üste koyarak bir zemin hazırlayabilirsiniz. Havlularınızı yere serdikten sonra karın ve bel çalışmalarına başlayabilirsiniz. Kollarınızı çalıştırmak için evde bir çift dambılınız yoksa pet şişeleri doldurarakta egzersizinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Stresinizi ve sinirinizi boks torbasından çıkarın

Evde olmak gerginliğinizi artırıyorsa stresinizi atmak için boks torbalarına başvurabilirsiniz. Uzun zamandır aklımda olan bu spor aletini yeni yeni kullanmaya başladım. Tavana monte edebileceğiniz bu alet, hem strese iyi geliyor hem de kol ve sırt kaslarını çok güzel çalıştırıyor. Bu arada boks eldiveni olmadan sakın boks torbasına vurmayın, acıtıyor. Denedim, test ettim 🙂 .

Lütfen unutmayın, bu zorlu günler geçecek. Bu bekleme süresinde kendinize iyi bakın, spor yapmaya da vakit ayırın. Yazıma eşlik olarak, aşağıdan ulaşabileceğiniz “Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalarkonusunda verdiğim önerileri de uygulayabilirsiniz.

Teknolojinin desteği ile egzersiz yapmak için spor salonlarına gitmeye gerek yok.

Kilo vermek, formda kalmak, daha fit görünmek… Artık ertelemeyin.

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

 

Faydalı olması dileğiyle.

Cevap bırakın