Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

0

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalarkilo vermek ve forma girmek isteyenlerin veya kas geliştirerek güçlenmeyi hedefleyenlerin imdadına yetişiyor.

Teknolojinin desteği ile egzersiz yapmak için spor salonlarına gitmeye gerek yok.

Kilo vermek, formda kalmak, daha fit görünmek… Artık ertelemeyin.

Kış gelince hepimiz az ya da çok kilo almaya başlıyoruz. İlkbahar ayları geldiğinde ise beynimiz sinyal veriyor ve “yaz yaklaşıyor” diyor. Yediklerimize dikkat ettiğimiz, daha fazla hareket etmek için kendimize sözler verdiğimiz bahar ayı geride kaldı. Şimdi aksiyona geçmenin ve kendinize verdiğiniz sözleri tutmanın tam zamanı.

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

Spor salonunu cebinizde taşıyın

Çoğumuzun spor salonuna harcayacak ek zamanı veya bütçesi olamayabiliyor. Bazen ise evimizden uzak ve kalabalık derslere girmek gözümüzde büyüyor. Teknolojinin yardımı ile spor salonunuzu cebinizde taşıyabilir, dilediğiniz yer ve zamanda kısa süreli dersler eşliğinde kolayca egzersiz yapabilirsiniz.

Aşağıda önereceğim pratik uygulamalar, istediğiniz her an gidebildiğiniz birer spor salonu gibi. Bu yüzden kendinizi kişisel antrenörünüzle çalışıyormuş gibi hissedecek, standart diyetlere ve egzersiz programlarına göre daha hızlı kilo vereceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

İster kaslarınızı geliştirmeyi, ister daha zinde olmayı veya kilo vermeyi hedefleyin. Hedefe ulaşmak için ilk adım harekete geçmek ile ilgili. Bu sebeple kendinize hedefler koyun ve motivasyonunuzu güçlendirecek sözler verin. Tüm bunların ardından teknolojinin desteğini alarak daha fazla hareket etmek için kendinize zaman ayırın.

Hem sağlığınızı hem de formunuzu korumak için size adeta kişisel koçluk görevi üstlenecek en iyi mobil uygulamalar aşağıda.

 

Seven Uygulaması

İlk uygulama önerim olan Seven ile çok çeşitli antreman programları üzerinden hedeflerinize ulaşmanızı mümkün kılıyor. Adı üstüne sadece 7 dakika ayırarak yapabileceğini bu egzersizler motivasyonunuzu da yükseliyor. Uygulama üzerinden bölgesel incelmek veya forma girmek, hızlı kalori yakmak, eğlenmek veya motive olmak – kaslarınızı dinlendirmek için egzersizler seçebilirsiniz.

Uygulamanın içerisinde bulunan (isteğe bağlı) egzersiz programları ile senkronize çalışan ve yakılan kalorileri kaydedebileceğiniz ek özellik ile gelişiminizi kayıt altına almanızı da öneririm.

Uygulamayı Android ve iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

 

myFitnessPall

Kilo vermek, sıkılaşmak, zinde olmak, alışkanlıklarınızı değiştirmek veya yeni bir diyet başlamak için myFitnessPall’dan destek alabilirsiniz. Hedef belirlemeyi seven, hedefleri doğrultusunda asla vazgeçmeyen herkesin favorisi olabilecek bu uygulama, hem çok fonksiyonel hem de zamanla bir alışkanlık haline dönüşüyor. Yedikleriniz, hareketleriniz, bedeninizdeki değişim, kısaca uygulama üzerinden her şeyi kayıt altına alarak değişiminizin hikayesini oluşturabilirsiniz.

Mevsime özel öneriler, adım sayar, kalorimetre, hedef seçildikten sonra yönlendirme, 350’nin üzerinde egzersiz ve daha da fazlası ile bu uygulama, adeta bir antrenör gibi yönlendirip, yaşam koçu gibi motive ediyor. Mobil cihazınızdaki pek çok uygulama ve cihazla (Fitbit, Jawbone UP, Garmin…) entegre çalışabilen uygulama üzerinden arkadaş eklemek ve sosyalleşmekte mümkün.

Uygulamayı Android ve iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

 

30 Day Fitness Challenge

Forma girmek ve kilo vermek bedenimizle ve bazen beynimizle girdiğimiz bir mücadeledir. Bu uygulamada ismi ile adeta bu mücadeleyi hatırlatıyor. 30 gün süreli ve somut sonuçlar almanızı kolaylaştıracak egzersiz ve yönlendirmeler eşliğinde geliştirilen uygulama, zorluklardan korkmayanların favorisi olabilir.

Egzersiz için belirlediğiniz süreye göre planlanan hareketler ile bölgesel zayıflama, şekillenme ve elbette kilo verme gibi hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı Android ve iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Spor salonunu cebinizde taşıyın.

Sağlıklı bir yaşam için elinizin altında bulunması gereken, genel olarak en çok tercih edilen aşağıdaki uygulamalarda indirme listenizde bulunsun.

 • Nike+ Training Club
 • Fitwell
 • Fitbit
 • Daily Yoga
 • Niix.Fit
 • Lifesum

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar, sağlıklı yaşam yolculuğunuzda size arkadaşlık edecek ve motivasyonunuzu güçlendirecektir.

 

Formunuzu korumak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için pratik ürün ve cihazlardan destek almaya ne dersiniz?

Uygulamalar ile birlikte kullanabileceğiniz fitness ürünleri ve kondisyon ürünleri başta olmak üzere her türlü fitness ve kondisyon aletine MediaMarkt‘ın avantajlı koşulları ile “Fitness kondisyon” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız konusunda katkı sağlayacak, hem de ihtiyaç duyacağınız motivasyon için sizi cesaretlendirecek önerilerimi daha önce sizlerle paylaşmıştım.

Forma Girmenizi Kolaylaştıracak Ürünler

 

 

Aşağıda sizin için hazırladığım minik bir kalori takvimi de var.

Hangi Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?

 • 30 dakika aralıksız bilgisayar kullanarak ortalama 45 kalori,
 • 15 dakika merdiven çıkmak ortalama 161 kalori,
 • 15 dakika araba kullanmak ortalama 42 kalori,
 • 30 dakika bisiklet sürmek ortalama 280 kalori,
 • 30 dakika tenis oynamak ortalama 242 kalori,
 • 30 dakika kürek çekmek ortalama 280 kalori,
 • 20 dakika bowling oynamak ortalama 117 kalori,
 • 30 dakika basketbol oynamak ortalama 330 kalori,
 • 30 dakika yüzmek ortalama 240 kalori,
 • 30 dakika voleybol oynamak ortalama 140 kalori,
 • 30 dakika masa tenisi oynamak ortalama 150 kalori yakabilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın