Evinizi Dizayn Edebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Ev tasarımında kullanılabilecek mobil uygulamalar

      Yapay zeka, akıllı evler ve IoT mobil uygulama dünyasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Mobil uygulamalar aynı zamanda ev içi tasarım ve tadilat işlerinde de kullanılıyor. Gelecek, mobil uygulamalar için güçlü bir beklenti oluşturmakta ve neredeyse her şeyin akıllı hale geldiği dünyada, mobil uygulamaların da önemli bir katkısı olduğu gözlenmektedir. Evinizin tasarım ve yenileme sürecine yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiş mobil uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar, ev tasarımı için oldukça fayda sağlayıp aynı zamanda projenize yaratıcılık ve profesyonellik de katabiliyor. Bu haftaki ” Evinizi Dizayn Edebileceğiniz Mobil Uygulamalar ” başlıklı yazımda, ev tasarımında yararlı olabilecek mobil uygulamalara örnekler vererek, faydalarından bahsedeceğim.

Homify

      Homify uygulamasından evinizi tasarlamak için ilham alabiliyorsunuz. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulama, farklı iç ve mimari tasarımlarla 1,5 milyondan fazla fotoğraftan oluşan bir kütüphaneyi de bünyesinde barındırıyor. Homify ile ev tasarımı ve iç mimarisi konusunda farklı yaklaşımları deneyip fikir sahibi olabiliyorsunuz. Evinizde bu uygulamayı kullanarak yapacağınız tasarım ile gelecekte bir projeye referans olma şansına da sahipsiniz. Uygulamanın Android ve IOS versiyonları bulunuyor.

Houzz

      Houzz, kullanıcıların ev tasarımlarını ve tadilatlarını planlamalarına ve hazırlamalarına yardımcı olmak için kullanılan bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcılara ev dekorasyon ürünleri ve aksesuarları için bir ağ sunuyor. Houzz kullanıcılar, mobil uygulama ile birlikte aynı zamanda eğer isterlerse uygulamanın web sayfasını da tasarım için kullanabiliyor. Uygulama içinde kullanıcıların kişisel tasarımlarını paylaşabileceği bir forum sayfası da bulunuyor.

Design Home

      Kullanıcılar, Design Home mobil uygulamasını kullanırken, yaratıcılıklarından ve tasarım becerilerinden en iyi şekilde yararlanabiliyor. Evinizde gerçekten istediğiniz tasarımı yapabilmek için bir iç mimar gibi hareket edebiliyorsunuz. Odanızı yeniden tasarlamak veya bir şeyi yenilemek istediğinizde, almayı planladığınız şeyin evde nasıl durduğunu önceden görüp ona göre karar verme şansınız bulunuyor.

Project Color

 

      Project Color uygulaması, kullanıcıların evlerini, ofislerini ve diğer boya projelerinde duvarları için en iyi rengi seçmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulama olarak adından söz ettiriyor. Uygulama, kullanıcıların duvarlarını boyama konusunda karar vermelerinde yardımcı oluyor. Bu uygulama ile duvarlarda farklı renk ve  kombinasyonları canlı ortamda deneyimleme olanağı bulunuyor.

      Mobil uygulamalar hayatımızı daha iyi ve kolay hale getirmek için büyük katkı sağlıyor. Bu akıllı uygulamalar günümüzde neredeyse her şey için kullanılıyor. Kıyafetten yemek yemeye, oyunlardan finansa kadar  mobil uygulamalarda yer alıyor. Bu uygulamaların kullanımındaki artışla birlikte,  iç dekor ve tasarım alanında da geniş bir uygulama çeşitliliği bulunuyor.

      Doktora öğrencilerinin sahip olması gereken uygulamalar konusundaki yazımı bu linkten okuyabilirsiniz.

      Twitter takip için @salihertugrul   Youtube

 

Cevap bırakın