Evinizde Kolayca Fotoğraf Baskısı Alın

0

Dijital çağ ile çok daha hızlı ve maliyetsiz şekilde veri paylaşımı yapabilsek de dokunma hissinin verdiği güven duygusunu hep arıyoruz. Konu fotoğraflar olunca da eski albümlerin gömüldüğü yerden çıkmasının yarattığı nostaljik havayı birçoğumuz biliyordur. İşte son dönemde bu özlemi gidermek adına birçok kişi fotoğraf baskı işlemine ağırlık veriyor. Siz de fotoğraf basarak üstelik bu işi evinizde hallederek anılarınızı daha somut ve kalıcı hale getirebilirsiniz. Bütçe dostu bir öneri ile karşınızdayız.

HP
HP 3775, çok amaçlı, şık ve oldukça küçük bir yazıcı. Fiyatı da uygun!

Çok Amaçlı Baskı Çözümü HP 3775

İlk ürünümüz HP’nin oldukça küçük boyutlarda geliştirdiği çok amaçlı bir yazıcı. Üründe yazıcı dışında, tarayıcı ve fotokopi özellikleri de ekli. HP 3775’i bilgisayarınıza USB ya da Wi-Fi üzerinden bağlayabilirsiniz. Ürünün diğer avantajı da cep telefonunu yine Wi-Fi üzerinden bağlayıp kolayca çıktı almak. Özellikle cep telefonu programını sayesinde zahmetsiz bir şekilde fotoğraflarınızı basabilirsiniz. HP 3775 ile ne yazık ki USB girişi bulunmadığı için harici bir bellek ile aktarım yapmanız mümkün değil. Bunu da ürünün eksi hanesine ekleyelim. Birçok renk seçeneği bulunan ve 249 liraya satılan HP 3775’e buradan ulaşabilirsiniz.

baski
HP Social Media Snapshots kullanarak fotoğraflarınıza Instagram benzeri bir hava katabilirsiniz

Ürünle ilgili bir diğer avantaj da Instagram benzeri fotoğraf baskısı almanızı sağlayan Social Media Snapshots kağıtlarını desteklemesi. Bu fotoğraf kağıdının arkasını sıyırarak istediğiniz yere yapıştırmanız mümkün. Özellikle dekoratif amaçlı olarak son derece şık çözümler geliştirebilirsiniz. Social Media Snapshots’ı satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Baskı Kalitenizi Yükseltin

Birbirinden farklı renk geçişleri ve detayları içeren fotoğraf baskısı, yazıcıları zorlayan bir konudur. Baskı kalitenizi artırmak için aşağıdaki adımlara dikkat edin.

  • Kaliteli bir fotoğraf kağıdı kullanın. Özel fotoğraf kağıtları mürekkebi daha iyi emecek ve renklerin daha doğru gözükmesini sağlayacak.
  • Baskı almak için kullandığınız yazılımın ya da genel olarak CTRL + P tuşunun getirdiği menüde bulunan “Özellikler” kısmında baskı kalitesine dikkat edin. Genellikle bu ayar “Standart” seçili olarak belirir. Siz, güzel gözükmesini istediğiniz fotoğrafın baskı kalitesini en yükseğe çekebilirsiniz. Tabii bu işlem daha çok kartuş / toner harcar ve baskı süresini uzatır.
  • Son olarak kartuş ya da tonerinizi doğru zamanda yenilemeyi unutmayın. Özellikle renkli kartuşlar beklemediğiniz zamanda sorun çıkarabilir. Renkli kartuşlar siyahta olduğu gibi kademeli olarak solarak bitmez. Kartuşların içinde genellikle Kırmızı, Yeşil ve Mavi hazneler vardır ve hazneler kullanım yoğunluğuna göre tükenir. Örneğin masmavi bir gökyüzü ve deniz manzaralı çok sayıda fotoğraf basarsanız kartuşunuzun mavi haznesini tüketirsiniz. Bu da başka bir fotoğrafta -mavi azaldığı için – renklerin bozuk olmasına neden olur. Bu durumda en doğrusu -diğer renkler kullanılmamış olsa bile- kartuşunuzu yenilemektir.

Konuyla ilgili bir başka yazımıza göz atmak isterseniz sizi bu adrese yönlendirelim.

Cevap bırakın