Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerHobiEvde topraksız tarım çözümü: Akıllı Bahçe

  Evde topraksız tarım çözümü: Akıllı Bahçe

  Evinizde dört mevsim topraksız tarım yapmanızı sağlayan Akıllı Bahçe adlı mucizevi bir cihazla sizi tanıştırayım.

  Şehir içinde tarım yapmak pek mümkün değil. Genellikle balkonlarda saksı içinde küçük denemelerden ibaret kalıyor bütün girişimler. Ancak gelişen teknoloji, tarımı evlerimizin içine taşıyor. Akıllı Bahçe adı verilen bu ürünler, istediğiniz her yerde küçük bitkiler yetiştirmenizi mümkün kılıyor. Evinizde dört mevsim topraksız tarım yapmanızı sağlayan Akıllı Bahçe, 12 bölmeli bitki ve sebze yetiştirme seti sunuyor size.

  Kolayca sebze tarımı yapın

  Burada yer alan sistem otomatik olarak çalışıyor ve daha önce bitki yetiştirme tecrübesi olmayan kişilerin bile kolayca sebze tarımı yapmalarını sağlıyor. Sadece su ve sıvı bitki besini kullanan bu sistemle, 4 hafta ile 5 hafta arasında sürede hasat yapılabiliyor. Böylece ev içinde deneysel olarak tarımın nasıl yapılacağı aile bireyleri tarafından tecrübe ediliyor. Hem de bu konuda bilinç kazanılmış oluyor.

  Üretebileceğiniz bitki türleri

  Akıllı Bahçe kullanarak pekçok bitki yetiştirmeniz mümkün. Bunlar arasında hemen ilk sırada şunları sayabiliriz: Yeşil yapraklı bitkiler, nane, biber çeşitleri, mikro yeşillikler, ıspanak, marul, maydanoz, fesleğen, taze soğan, frenk soğanı, kişniş, çeri domates, çilek, turp, lavanta, yenilebilir çiçekler vb. Bu bitkilerin tohumlarını piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Akıllı Bahçe

  Kutudan neler çıkıyor?

  Evde topraksız tarım çözümü Akıllı Bahçe‘yi satın aldığınızda kutudan çıkacaklar şöyle:

  • 12 adet delikli saksı
  • 12 adet yetiştirme süngeri
  • 12 adet çimlendirme kapağı
  • Bitki besini (İki bileşenli)
  • Bitki yetiştirme ve kullanım klavuzu

  Akıllı Bahçe

  Tarım deneyimini size yaşatacak olan Akıllı Bahçe’nin çalışma prensibi, “Tohumları ek”, “Su ekle”, “Fişe tak” ve “Afiyet olsun” diye sıralanabilir. Özetle, çok pratik şekilde evinizde topraksız tarım yapma imkânına sahip olacaksınız.

  Sistemin genel özellikleri

  Hidroponik dolaşım sistemi: Toprak kullanmadan su içinde mineral besin çözümleri kullanarak bitki yetiştirme yöntemine Hidroponik deniliyor. Akıllı Bahçe, sudaki oksijeni artırabilen su dolaşım sistemi ile tasarlanmış bir cihaz. Ekeceğiniz bitkiler, bitki besini verilmiş su aracılığıyla beslendiğinde topraktan daha hızlı büyüyor. Bu sayede daha kısa sürede bitki yetiştirme avantajına sahip olabiliyorsunuz.

  Yüksek performanslı bitki ışığı: Hidroponik bitki büyüme sistemi, 24 Watt LED ışık ile her türlü havalarda sebzelerin fotosentezini teşvik edebilen güneş ışığı spektrumunu simüle ediyor. Bu sayede Akıllı Bahçe yeterli ışık almayan ortamlara konulduğunda bile sorunsuz çalışmaya devam eder.

  Akıllı Bahçe

  2 farklı akıllı dikim modu: Cihazda, çimlenme, çiçeklenme, görüntüleme ve meyve farklı aşamalarında uygun kırmızı, mavi ve beyaz LED ışık spektrum ile sebze modu, kavun ve meyve modu var. Sezgisel ve görsel su seviyesi şamandıra ekran sistemi, mevcut su deposunun mevcut su seviyesini açıkça gösteriyor.

  Su pompası dolaşım modu: Normal modda su pompası 30 dakika çalışıyor, 30 dakika duruyor. Su pompasını uyku moduna geçirmek isterseniz su pompası düğmesine tıklamanız gerekiyor. Akıllı rahatsız etmeyin modu ile su pompası 12 saat kapalı kaldıktan sonra yeniden çalışmaya başlıyor. Uykuya dalmadan bu modu aktif hale getirebilirsiniz.

  Yükseklik ayarlı bahçe seti: Hidroponik dikim sisteminin aydınlatma kısmının yüksekliği, farklı büyüme aşamalarında sarımsak sebzelerine uyum sağlamak için ayarlanabiliyor. Böylece sebzelerin LED ışık enerjisini emmesine ve büyümeyi teşvik etmesine yardımcı oluyor. Akıllı Bahçe ile aynı anda 60 cm boyunda 12 bitki büyüyebilirsiniz.

  Akıllı Bahçe

  Güvenli olduğu belgelenmiş

  Akıllı Bahçe, tamamen güvenli ve sağlıklı bir ürün. Bunu da Conformity of Europe (CE) Avrupa standartlarına uygunluk sertifikası alarak belgelemiş durumda. Bu belge ile ürünün, insan, hayvan, bitki sağlığı ve güvenliği ile çevreye zarar vermeyeceğini garanti edilmiş.

  Sorularınız olursa yorum yazın

  Bu yazıda size “Evde topraksız tarım çözümü: Akıllı Bahçe” hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm “El Aletleri ve Yaşam” ürünlerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Bu yaz ayağınızı yerden kesecek scooter modelleri

  Akıllı telefonunuz için aksesuar önerileri

  Vivo V30 5G akıllı telefon inceleme

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN