Energizer Power Max P16K Pro görücüye çıktı!

0

Energizer‘ın 16 bin mAh pil kapasitesine sahip akıllı telefonu İspanya’da göründü…

Akıllı telefon dünyasında ses getiren haberi geçtiğimiz günlerde aktarmıştık, tanınmış pil üreticisi Energizer, MWC 2018 kapsamında 16 bin mAh pil kapasitesine sahip bir telefon tanıtacağını açıklamıştı. İşte o telefon, Energizer Power Max P16K Pro adıyla ortaya çıktı.

Artık gerçekten de 16 bin mAh pil kapasitesine sahip, ‘rekortmen’ bir akıllı telefon var, bunu belirtmek mümkün. 12V USB Tip-C ile şarj oluyor. Detay bir bilgi olarak cihazın çalışan bir prototip olarak sergilenmedinin altını çizelim, daha çok tasarımının nasıl olduğuna odaklı bir maket sunuldu.

Bununla birlikte teoride beklenildiği gibi ‘dev’ bir telefon söz konusu. Örneğin ağırlığı, standart bir mobil telefonun yaklaşık 2 katından fazla bir değer olarak yaklaşık 300-350 gram. Peki ekranı nasıl?

Cihazın sahip olduğu 5.99 inç ekranda 18:9 en/boy oranları var. Otoritelere göre nispeten çok aşırı kalın olmasa da (1,5 cm kadar) son derece ağır olduğu için kullanışlılığı konusu tartışmaya açık görünüyor.  

4 kameralı telefon!

Yazılım tarafında Android 8.0 Oreo ile önyüklü olan modelde, arka kısımda flaşlı 16 + 13 MP çift kamera, önde de 13 MP + 5 MP çift kamera mevcut.

Öte yandan Energizer’ın söz konusu modelinin seri üretimle tüketicilere sunup sunmayacağı konusu henüz tam olarak net değil.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın