En iyi online fotoğraf saklama servisleri

0

En iyi online fotoğraf saklama servisleri ile fotoğraflarınızın ve videolarınızın yedeklenmesini ve her yerden erişilebilir olmasını sağlamak mümkün. Akıllı telefon, DSLR kamera, kompakt kamera, tablet derken, çoğumuz fotoğraf çeken ve depolayan birçok cihaza sahip olduk. Ayrıca masaüstü PC veya Mac ve / veya dizüstü bilgisayarlarımız da fotoğraf arşivlerimizle dolu. Hepimiz sürekli fotoğraf çekiyor, sonra da bunları depolayacak yer arıyoruz. Diğer yandan cihazlarımıza bir şey olursa, bunlara bir şey olması da korkutucu bir ihtimal olarak eminim herkesin aklından ara ara geçiyor.

Online fotoğraf depolama hizmetleri, birkaç temel fayda sağlıyor. Öncelikle, fotoğraflar ve videolar bolca yer kapladığından, cihazlarda yer açabilmenizi sağlıyor. Eski fotoğrafları aktarıp, sonra depolama alanı boşaltmak mümkün oluyor. Bulut sistemleri kullanıldığı için, fotoğraflara internet bağlantılı herhangi bir cihazdan erişebiliyorsunuz. Hem de cihaza bir şey olursa, burada yedekleri durmuş oluyor.

Son dönemde ise yapay zekanın da devreye girdiği hizmetlerde, örneğin kuş yazarak içerisinde kuş olan tüm fotoğrafları kolayca sıralamak, belirli tarih aralığını aramak ya da birkaç aramayı birleştirerek spesifik bir içeriği bulmak, telefonda yapması güç bir arama tarama işinden kurtulmak da olası.

En iyi online fotoğraf saklama servisleri

Google Fotoğraflar

Görüntü kalitesiyle ilgili kısıtlamalarını kabul ettiğiniz sürece, Google Fotoğraflar bir akıllı telefona (Wi-Fi bağlantısına bağlıyken) çektiğiniz her fotoğrafı otomatik olarak yükleyip yedekler ve dilerseniz, cihazınızdan da belirli bir süre sonra bunları silerek otomatik olarak yer açar. Optimize boyutu kabul ettiğinizde, bu işleri de ücretsiz olarak yapar.

Ancak, fotoğraflarınızı yüklerken, onları 16 MP çözünürlüğe indirir ve 4K videoları da Full HD 1080p yapar. Bu sizin için uygun değilse ve azami boyutta yüklemek isterseniz de 15 GB’lık standart alanla ya da Google One’dan ücretli depolama satın aldıysanız bu kapasiteyle sınırlı olursunuz.

Fotoğrafları hızla yüklemesinin yanında, Google Fotoğraflar’da sağlam bir yapay zeka algoritması çalışır. Otomatik iyileştirme, otomatik etiketleme, yüzünüzü bulma ve sizinle beraber herkesi ve her şeyi gruplamak için görüntü tanımadan faydalanır. Seri çekim fotoğrafların yanı sıra, arada sırada size GIF’ler ve slayt gösterileri hazırlayarak eğlenceli vakit geçirmenizi de sağlayabilir,.

Dropbox Basic

Dropbox oldukça basit bir bulut tabanlı dosya depolama hizmeti olsa da, fotoğraf depolama için de kullanılabilir. Ücretsiz Temel (Basic) sürüm, yeni kullanıcılara 2 GB’lık bir çevrimiçi depolama alanı sunuyor, ancak ücretli alan satın alabilir ya da arkadaşlarınızı davet ederek her biri için 250 MB daha kazanabilirsiniz (başka işlemlerle de bonus alan veriyor, ancak bununla onlarca GB kazanamayacağınızı da bilmelisiniz).

Dropbox Basic ile fotoğraf ve videoları yedeklediğinizde, içeriklerinizin tıpkı bilgisayarda bir klasörde saklar gibi tutulacağını hatırlatalım. Tüm platformlarda kullanılabilen uygulama, web’den erişim de sağlar ve dilerseniz fotoğraf ve videolarınızı otomatik yedekleyebilir.

500px

Aslında bir fotoğraf portföy platformu olan 500px, eski Raw dosyalarını silmeye dayanamayan fotoğrafçılara hitap ediyordu. Buraya koyduğunuz fotoğraflar, diğer fotoğrafçılardan geri bildirim almanızı ve dilerseniz çektiklerinizi satışa çıkararak para kazanmanızı da sağlayabilir.

500px, kullanıcılarının fotoğrafları orijinal çözünürlükte yüklemelerine izin verir, ancak ücretsiz sürümünün kullanıcıları için 7 günde 7 dosya atabilir, toplamda ise 2.000 fotoğraf saklayabilirsiniz. Sınırsız yükleme sağlayan ‘Awesome’ paketi ise ayda 3,99 dolar karşılığında alınabilir.

 

Cevap bırakın