En İyi Egzersiz Uygulamaları

0

En İyi Egzersiz Uygulamaları hem sağlığınızı hem de formunuzu korumak için size adeta kişisel koçluk görevi üstleniyor.

Pandemi sürecinde çoğu kişi düzenli egzersizi bıraktı ve kilo aldı.

Düzenli egzersiz yapamadığımız, günlük 10.000 adım atmakta zorlandığımız pandemi sürecinde düzenli kilo almak çoğumuz için temel bir sorun haline geldi.

Pandemi sürecinde alınan kiloların verilmesi için kısıtlamaların hafifletildiği ve havaların ısındığı bu günlerde, mümkün olduğunca açık havada yürüyüş yapmak  başta olmak üzere, hareket sıklığımızı artırmak ve düzenli egzersiz yapmak genel sağlık durumumuzda da iyileşmeye yol açacaktır.

İster kaslarınızı geliştirmeyi, ister daha zinde olmayı veya kilo vermeyi hedefleyin; kilo vermek, formda kalmak, daha fit görünmek için en iyi egzersiz uygulamaları önerilerimden güç alabilirsiniz.

En İyi Egzersiz Uygulamaları

Hem sağlığınızı hem de formunuzu korumak için size adeta kişisel koçluk görevi üstlenecek egzersiz uygulamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

MyFitnessPal

Dünya çapında yiyecek ve mutfakları içeren 3.000.000’u aşkın besin grubuna dair kalori hesabı yapabileceğiniz uygulamada 350’den fazla egzersiz bulunuyor. Diyet profilinize özel hedefler girebileceğiniz, arkadaşlarınızla birlikte diyet ve egzersiz grupları oluşturabildiğiniz uygulamada motivasyonunuz için gerekli rapor ve çizelgeler de unutulmamış.

Nabız ölçer, akıllı saat ve diğer internete bağlı ev aletleri ile de entegre çalışabilen uygulama hem Android hem de iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.

 

The Super Mom Workout

Hamilelik sonrası sıkılaşma, kısa sürede forma sokan uygulama örnekleri, banyo ve mutfak gibi dar alanda yapılabilecek egzersizlere bolca yer verilen uygulamayı özellikle çocuklu annelerin seveceğini düşünüyorum.

Uygulama annelerin çocuklarını, evlerini ve işlerini dengelerken yine de egzersiz yapmalarına yardımcı olan bir dizi eğitici videodan oluşuyor.

Spor Hekimliği ve Fizik Tedavi alanında uzmanlığı bulunan Brandy Yearous, annelik sürecinin ardından kilo vermeye odaklanmış ve evde yapılabilecek işe yarar egzersiz örneklerini bu uygulamada toplamış.

 

Quick At Home Workouts

Forma girmek için fazla vakti olmayanlara yönelik bu uygulamada, 7 dakikada tamamlayabileceğiniz egzersizler kullanılmış. Minimum sürede maksimum fayda sağlayan bu egzersizleri herhangi bir zamanda ve ekipmana ihtiyaç duymadan tamamlayabilirsiniz. Zorluk derecelerini belirleyebildiğiniz bu egzersizleri “formda kalmak veya kilo vermek” odağında seçebilirsiniz.

 

 

Nike Training Club

Spor yapmak için motivasyona ihtiyaç duyanların favorisi olmaya aday uygulama, ünlü isimlerin ilham veren videoları eşliğine kullanıma sunuluyor.

Vücut ağırlığıyla da yapabileceğiniz, tamamen sizin ajandanıza, gelişiminize ve yapınıza göre programlar sunan bu uygulama ile forma girmek hem kolay hem de eğlenceli hale getirilmiş.

 

Walking to Lose Weight

3 kat daha hızlı yağ yakmak için tasarlanmış egzersizler üzerinden 4 haftada zayıflamayı hedefleyenlerin favorisi olacak uygulama, zinde kalmayı bir alışkanlık haline getirmeyi amaçlıyor.

Keto, vegan ve paleo gibi son dönemin favorisi olan beslenme tarzlarına uygun yüzlerce tarifin de bulunduğu uygulama üzerinden paylaşılan antremanlar iki kat daha fazla kalori yaktıracak şekilde tasarlanmış. Türkçe dil desteği bulunan uygulama, Apple Sağlık Uygulaması ile de entegre çalışıyor.

 

myFitnessPall

Mevsime özel öneriler, adım sayar, kalorimetre, hedef seçildikten sonra yönlendirme, 350’nin üzerinde egzersiz ve daha da fazlası ile bu uygulama, adeta bir antrenör gibi yönlendirip, yaşam koçu gibi motive ediyor.

Mobil cihazınızdaki pek çok uygulama ve cihazla (Fitbit, Jawbone UP, Garmin…) entegre çalışabilen uygulama üzerinden arkadaş eklemek ve sosyalleşmekte mümkün.

 

30 Day Fitness Challenge

30 gün süreli – somut sonuçlar almanızı kolaylaştıracak egzersiz ve yönlendirmeler eşliğinde geliştirilen uygulama, zorluklardan korkmayanların favorisi olabilir.

Egzersiz için belirlediğiniz süreye göre planlanan hareketler ile bölgesel zayıflama, şekillenme ve elbette kilo verme gibi hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

 

Uygulamalar ile birlikte kullanabileceğiniz egzersizlere bağlı kalori takvimi de aklınızda bulunsun.

 

Hangi Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?

 • 30 dakika aralıksız bilgisayar kullanarak ortalama 45 kalori,
 • 15 dakika merdiven çıkmak ortalama 161 kalori,
 • 15 dakika araba kullanmak ortalama 42 kalori,
 • 30 dakika bisiklet sürmek ortalama 280 kalori,
 • 30 dakika tenis oynamak ortalama 242 kalori,
 • 30 dakika kürek çekmek ortalama 280 kalori,
 • 20 dakika bowling oynamak ortalama 117 kalori,
 • 30 dakika basketbol oynamak ortalama 330 kalori,
 • 30 dakika yüzmek ortalama 240 kalori,
 • 30 dakika voleybol oynamak ortalama 140 kalori,
 • 30 dakika masa tenisi oynamak ortalama 150 kalori yakabilirsiniz.

 

Forma girme çabamızda her daim yanınızda olacak spor için kulaklık önerileri için aşağıdaki yazımı  okuyabilirsiniz.

Spor için kulaklık önerileri

 

 

Cevap bırakın