En iyi Chrome uzantıları (2022)

0

Chrome uzantıları, web deneyiminizi özelleştirmenize yardımcı olan küçük yazılım modülleridir. Bu araçlar, yeni tarayıcı özellikleri eklemenizi sağlar veya yazılımın mevcut davranışını iyileştirir. Aşağıda, 2022 için en iyi Google Chrome uzantıları listesini bulacaksınız. Liste hem ücretsiz hem de ücretli uzantıları içeriyor.

Todoist

Yapılacaklar listesi oluşturmak birçok kişinin gündelik düzenini ve işlerin takibini kolaylaştırıyor.

En iyi Google Chrome uzantıları 2022

Todoist, tüm cihazlarda kullanabileceğiniz, düzenli ve iyi bir görselliğe sahip bir proje yönetim aracı olarak dikkat çekiyor. Bu Chrome uzantısının güzel yanı, yapılacaklar listenizi veya ekipler için paylaşılan listeler oluşturabilmesi ve ayrı bir sekme, uygulama veya cihaz açmaya gerek kalmadan görevler eklemenizi sağlaması.

Lastpass

LastPass, bu uzantıyla kaydettiğiniz tüm hesapların parolalarını otomatik olarak dolduran bir parola yöneticisidir. Kurup kullanmaya başladıktan sonra sadece bir parolayı (LastPass parolasını) hatırlamanız yeterlidir.

En iyi Chrome uzantıları (2022)

Bu size zaman kazandırır ve kişisel verilerinizin güvenliğini artırır. Üstelik mobil cihazlarla da uyumludur. Ancak 30 günlük deneme süresi sonrasında ücretli sürümü kullanmanızı isteyecektir.

Click&Clean

Gün içinde sürekli olarak çeşitli dosyalar arıyor ve indiriyorsanız, tarayıcı geçmişinizi temizlemek sıkıcı bir iş olabilir. Geçmiş sayfanızı açmaya ve önbelleğinizi veya indirme günlüğünüzü manuel olarak temizlemeye zamanınız kalmayabilir.

En iyi Chrome uzantıları (2022)
En iyi Chrome uzantıları (2022)

Chrome için Click&Clean uzantısı, tarayıcı araç çubuğunuzdaki bir düğmeye tıklayarak önbelleğinizi, aramalarınızı, web sitesi çerezlerini ve indirme geçmişinizi temizlemenize olanak tanır. Uzantı ayrıca bilgisayarınızı virüslere karşı tarayabilir ve sabit sürücünüzü kullanılmayan uygulamalardan temizleyerek bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

SocialAnalyzer

En iyi Chrome uzantıları (2022)

Dijital pazarlama ve sosyal medya alanında çalışıyorsanız, SocialAnalyzer ile hedef pazarlarınızdan veya sektörlerinizden birinde trend olan gönderileri takip edebilirsiniz. YouTube, Twitter ve Facebook’ta en son yayınlanan gönderileri ve videoları görebilir, içeriklerin etkileşim oranlarını inceleyebilirsiniz.

OneTab

En iyi Chrome uzantıları (2022)
En iyi Chrome uzantıları (2022)

Artık neredeyse her işi web tarayıcıdan yapıyoruz. Bu da tarayıcı sekmelerinin sayısını artırıyor ve bazen aynı sayfayı birden çok kez açmaya ya da sistem kaynaklarının kolayca tüketilerek cihazınızın yavaşlamasına sebep olabiliyor. Bir diğer sorun ise bir konuda arama yapıp farklı kaynaklara başvurma zamanı geldiğinde, tüm sekmeler arasında gezinmenin zor olması. Neyse ki OneTab, birden çok farklı URL’yi tek bir sekmeye koymanıza olanak tanıyor.

Sekmelerle ilgili daha fazla ne yapabilirsiniz öğrenmek için Sekmeleri yönetmek için en iyi Firefox ve Chrome eklentileri başlıklı yazıyı da okuyabilirsiniz.

Momentum

En iyi Chrome uzantıları (2022)

Chrome’daki yeni sekmenin standart görünümünden sıkıldıysanız, Momentum, boş yeni sekmeleri güzel fotoğraflar, ilham verici alıntılar, hava durumu bilgisi ve tarayıcınızı ilk kez açtığınızda günün önceliğini yazabileceğiniz bir alanla değiştiren basit bir Chrome uzantısıdır.

Start.Me

Start.me ile Chrome’da açtığınız her yeni sekmeyi kişisel bir panoya dönüştürürsünüz.

En iyi Google Chrome uzantıları 2022
En iyi Google Chrome uzantıları 2022

Bu panoyu web sayfası kısayolları, üretkenlik araçları, çeşitli web sitelerinden RSS haber beslemeleri, çeşitli fotoğraf ve videolar ile doldurabilirsiniz. Günlük programınızı ajandaya yazmak yerine online yapmayı tercih ediyorsanız, bu uzantı işinize yarayabilir.

OneNote Web Clipper

Office365 ve OneNote kullanıcısıysanız, web’den alıntıları bir arada tutmak için bu uzantıyı kullanabilirsiniz.

En iyi Google Chrome uzantıları 2022

Bazı içerikleri kaydetmek ve daha sonra kullanmak isterseniz, OneNote Web Clipper içeriği başka bir uygulamaya veya belgeye kaydetmek yerine, bir blog yazısı veya web sayfası yazmak için oturduğunuzda kolay başvuru için doğrudan mevcut OneNote not defterlerinize kaydedebiliyor. Sonradan bunu tüm cihazlarınızdan kolayca görebilmeniz de önemli bir avantajı.

AwesomeScreenshot

En iyi Google Chrome uzantıları 2022
En iyi Google Chrome uzantıları 2022

Ekran görüntüsü almak ve kaydetme işlemi daha hızlı olsun isterseniz, tarayıcı içinde fotoğraf düzenleme ve açıklama ekleme gibi işlemleri yapabileceğiniz kullanışlı bir uzantı. Ekranın seçili bir alanının veya tüm web sayfasının ekran görüntüsünü aldıktan sonra, kırpabilir, görüntü üzerine şekiller çizebilir, hassas bilgileri bulanıklaştırabilirsiniz.

Video Downloader Professional

En iyi Google Chrome uzantıları 2022

İnternetten video indirmenize izin veren bir Chrome uzantısı olan Video Downloader Professional, özellikle Twitter, Facebook veya embed kodunun veya orijinal video bağlantısının bulunmadığı web sitelerindeki videoları indirmek için son derece kullanışlı.

Cevap bırakın