2021’in en güçlü Android telefonları belli oldu!

0

2021 yılının neredeyse sonuna geldik. Yıl boyunca pandemi şartlarına rağmen pek çok Android telefon piyasaya çıktı. Neredeyse her biri birbirinden farklı olan bu telefonlar, oyun ve kamera performansı gibi noktalarda birbirlerinden ayrılıyor. Ancak en iyisini isteyen kullanıcılar hangisini alması gerektiği konusunda kararsız kalıyor.

Bu nedenle sizler için seçenekleri daralmaya karar verdik. Özellikle performansa önem veren kullanıcıları düşünerek, 2021’in en güçlü Android telefonlarını sizler için listeledik. Önceden belirtmekte yarar var ki listeleme yaparken kaynak olarak Antutu Benchmark sonuçları baz alınmıştır.

En güçlü Android telefonlar

  • Nubia Red Magic 6 Pro

Listemizin ilk sırasına baktığımızda sürpriz bir isim karşımıza çıkıyor. CPU testinde 208429 GPU testinde ise 319399 alan Nubia Red Magic 6 Pro, diğer testler ile beraber totalde 837506 puan alarak zirveye yerleşmeyi başarıyor. Oyunculara yönelik olmasıyla dikkat çeken cihaz, Gücünü Qualcomm‘un Snapdragon 888 işlemcisinden ve Andreno 660 grafik işlem biriminden alıyor

en güçlü android telefonlar

  • Asus ROG Phone 5

En güçlü Android telefonlar listesine baktığımızda ikinci sırada bir başka oyun telefonu olan Asus ROG Phone 5‘i görüyoruz. Yine işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 888 kullanan cihaz, toplam skorda 817404 alarak Red Magic 6 Pro‘nun bir miktar arkasında kalıyor. Temelde oldukça benzeyen telefonlar, soğutma ve RAM gibi alanlarda birbirlerinden ayrılıyor.

en güçlü android telefonlar

  • Realme GT

Listemizin üçüncü sırasında ise sürpriz bir isim yer alıyor. 2018 yılında kurulan ve o zamandan beri uygun fiyatlı ürünlerle dikkat çeken RealmeGT isimli performans canavarı modeliyle dikkatleri üzerine çekiyor. AMOLED bir ekran kullanan telefon, 120 Hz ekran yenileme hızı ve  işlemcisiyle dikkat çekiyor. Telefonun aldığı toplam puan ise 814662.

Realme GT

  • iQOO 7

vivo‘nun bir alt kuruluşu olan iQOO, bir süredir oyuncu telefonlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Şirketin çıkardığı son model olan iQOO 7, özellikle performansına rağmen fiyatının uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Ürünün listedeki diğer rakiplerinden en büyük farkı ise işlemcisi. Maliyetleri düşürmek isteyen iQOO, Snapdragon 888 yerine 870 kullanmayı tercih etti. Söz konusu karara rağmen performansını kaybetmeyen cihaz, Antutu’dan 814662 puan alarak en güçlü Android telefonlar listesine girmeyi başarıyor.

iQOO 7

  • OnePlus 9 Pro

Amiral gemisi katili adıyla yola çıkan ve fiyat performans odaklı ürünler geliştiren OnePlus, son dönemlerde bu çizgiden gittikçe ayrılıyor. Ancak buna rağmen şirketin son dönemlerdeki fiyat politikaları eleştirilere konu oluyor. Yine performans alanından ödün vermeyen OnePlus, özellikle 9 modeliyle dikkat çekiyor. En iyi Android telefonlar listesine 5 numaradan giren cihaz, 796823 toplam puan almayı başarıyor.

OnePlus 9 Pro

Xiaomi, ilk Android 12 güncellemesini yayımladı!

Cevap bırakın