Xiaomi, ilk Android 12 güncellemesini yayımladı!

0

Xiaomi, güncelleme konusundaki aktifliğini sürdürüyor. Firma bir yandan MIUI güncellemelerine odaklanırken, diğer yandan ise Android 12 çalışmalarına devam ediyor.

Google, geçtiğimiz haftalarda Android 12’nin dördüncü beta sürümünü piyasaya sürdü. Xiaomi ise artık kolları sıvadı ve  MIUI 12.5 ile beraber Android 12’nin ilk beta sürümünü de kullanıma sundu.

Xiaomi Mi 11, Android 12 beta güncellemesini aldı

Xiaomi, Çin’de bir süredir MIUI 12.5’in geliştirilmiş sürümünü dağıtmakla meşgul. Firma yeni arayüz güncellemesini şu anda 10’dan fazla modeline sundu ve şimdi ise ikinci etaba geçmeye hazırlanıyor. Bunun akabinde ise Android 12 içinde hazırlıklar başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Android 12 beta için testlere başlayacağını açıklayan Xiaomi, vaat ettiği gibi kısa süre önce Android 12’nin ilk beta sürümünü Mi 11 modeli için kullanıma sundu. Güncelleme MIUI 12.5 arayüzüyle geliyor ve temel olarak da Google’ın en yeni beta sürümünü çalıştırıyor.

Ancak Xiaomi, güncellemenin bazı hataları içerebileceğini ve hızlı pil tüketimiyle karşı karşıya kalınabileceğini de belirtiyor. Bu yüzden sizler de beta sürüm kullanıyor iseniz, Android 12’nin ilk sürümünü yüklemek için biraz beklemenizi tavsiye ederiz. Ancak yeni işletim sistemi bir an önce deneyimlemek istiyorsanız, güncellemeyi cihazlarınıza indirip kurabilirsiniz. Tabii bunun içinde  beta üyesi ve Çin ROM’una sahip olmanız gerekir.

 

Cevap bırakın