En çok pil tüketen 30 uygulama belli oldu

0

Akıllı telefon sektöründeki değişim tüm hızıyla sürüyor. Üreticiler, gün geçtikçe üst düzey teknolojilere sahip modellerini piyasaya sürerken, gelen talebe karşılık mobil uygulamaların sayısında ciddi bir artış yaşandı.

Tabii bu durumun bazı olumsuz yönleri de söz konusu. Zira uygulamaların çeşitlenmesiyle akıllı telefonlarda batarya sorunları da patlak vermeye başlıyor. Peki en çok pil tüketen uygulamalar hangileri? Sizler için derledik…

Bunları hemen silin: 2 mobil uygulamada Joker trojanı tespit edildi!

İşte pil düşmanı 30 mobil uygulama

Doğal olarak en çok pil tüketen uygulamaların başında hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan sosyal medya ve flört platformları geliyor. Burada Facebook, YouTube, TikTok, Snapchat, Instagram ve Tinder’ı örnek gösterebiliriz. 

Bu noktada bir uygulamanın çok fazla pil tüketmesi, onun akıllı telefonunuz için bir tehdit olduğu anlamına gelmiyor. Sadece kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışmasını engelleyerek pil kullanımını belirli oranda azaltabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Pil > Pil kullanımı > X uygulama > Zorla durdur adımlarını izlemeniz yeterli. Aynı zamanda Pil kullanımı penceresinden hangi uygulamanın ne kadar pil kullandığını görebilirsiniz. Bu adımların Android sürümlerine göre farklılık gösterebileceğini de unutmayın.

Tam liste:

 1. United Airlines
 2. Lyft
 3. Uber
 4. Fitbit
 5. Facebook
 6. Uber Eats
 7. PayPal
 8. Microsoft Teams
 9. YouTube
 10. Airbnb
 11. TikTok
 12. LinkedIn
 13. Snapchat
 14. Yelp
 15. AOL
 16. Duolingo
 17. Google Classroom
 18. Nike
 19. My McDonald’s
 20. YouTube Music
 21. BIGO LIVE
 22. Slack
 23. Tinder
 24. Shein
 25. Instagram
 26. Amtrak
 27. Likke
 28. Sleepcycle
 29. Spotify
 30. CNN

Peki siz bu listedeki hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın