Elektrikli süper-otomobil Genovation GXE ile tanışın

0

Elektrikli otomobillerin, günümüzün en çok konuşulan stratejik çalışmalarına konu olduğu bir gerçek. Sayısız şirketin, geleceğin bu iddiası yüksek teknolojisine dair adımlarına tanıklık ediliyor. Her ne kadar Tesla markası bu alanda bir miktar öne çıksa da başkaları da var. İşte bunlardan biri Genovation adlı ABD merkezli otomobil üreticisi tarafından geliştirilen GXE.

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan CES 2018 kapsamında görücüye çıkacağı belirtilen elektrikli Genovation Vette, 7. Nesil Corvette üzerine geliştirildi. 800 beygir gücündeki çift motora sahip olan GXE, bu yönüyle 707 beygirlik Dodge Challenger Hellcat’tan bile daha iddialı.

60-kWh’lik bataryayla gelen motorları ile elektrikli otomobil, 0-100 km hızlanmasını 3 saniyenin altında gerçekleştiriyor. Maksimum hızının ise 350km/ saat olduğu kaydediliyor. Ve elbette menzil mesafesi, resmi açıklamaya göre Genovation GXE’nin tam dolu pille gidebileceği en uzak mesafe 200 km.

Öte yandan oldukça güçlü bir yapıyla gelen aracın fiyat etiketi ve çıkış tarihi de netlik kazanmış durumda. Buna göre 750 bin dolar fiyatla satışlarına önümüzdeki aylarda başlanacağı bildiriliyor. Bununla birlikte fiyatı, Tesla’nın 2020’de satışa sunulacağı bildirilen süper-otomobilinin 200 bin dolarlık fiyatı ile karşılaştırıldığında düşündürücü.

Cevap bırakın