DYSON Pure Cool Hava Temizleme Fanı

0

Gelin sizi evinizin havasını etkili bir şekilde arındıran, soluduğunuz havayı tazeleyen DYSON Pure Cool Hava Temizleme Fanı ile tanıştırayım.

Kişisel hijyenimize daha çok önem verdiğimiz şu günlerde, soluduğumuz havayı daha da temiz hale getirmek istiyoruz. Kapalı alanda fiziksel hijyeni sağlamak kolay oluyor, öte yandan temiz hava akışı sağlamak hiç kolay değil. Bulunduğumuz kapalı mekan evimiz bile olsa “sanılanın aksine” bazen dışarıda soluduğumuz havadan daha kirli olabiliyor.

 

Hava Temizleme Cihazlarına Neden İhtiyaç Duyuyoruz?

Havada bulunan zararlı gazları solumak, üst solunum yolu hastalıklarına yol açıyor. Nefes alırken polen, karbon monoksit, karbon dioksit, sigara dumanı ve içindekiler, sülfür dioksit gibi birçok zararlı gaz içimize giriyor. Ortamda bulunan sağlıklı gazların yanında, zararlı gazlar da bulunur. Zararlı gazların vücudumuzu etkilemesine izin vermemek için evimizi havalandırmaya veya havamızı temizleyecek cihazlar kullanıyoruz. Özellikle soğuk havalarda havadan bulunan oksijen miktarı yüksek oranda daha temiz oluyor. Ancak hastalanmamak ve mevcut ısıyı korumak için evimizi daha az havalandırıyoruz. Mevcut kirli havayı soluduğumuz için sağlık konusunda hassaslaşıyor, havamızı temizleyecek ve nem oranını dengeleyecek cihazlara ihtiyaç duyuyoruz.

 

 

DYSON Pure Cool Hava Temizleme Fanı Havayı Nasıl Temizliyor?

Tüm bu ihtiyaçlardan hareketle tasarlanan Dyson Pure Cool Hava Temizleme Fanı, havanızı kirleten PM 0.1 küçüklüğündeki potansiyel zararlı ultra ince partikülleri yakalıyor. Bir odanın havasını gerektiği şekilde temizlemek için standart test koşullarının ötesine geçen, aynı zamanda partikülleri ve gazları otomatik olarak algılayan cihaz, ultra ince partikülleri %99,95 oranında gövdesine hapsediyor. Air Multiplier teknolojisi sayesinde temizlenmiş havayı odanızın her köşesine ulaşacak şekilde dağıtarak, tüm mekana yayıyor. Kule formatında tasarlanan ve 4.98 kg. ağırlığı ile dilediğiniz odaya götürebileceğiniz bu fanı, 15 dakika ila 9 saati kapsayacak şekilde programlayabiliyorsunuz.

 

 

Kapalı filtre sisteminde, gazları uzaklaştırmak için aktive edilmiş bir karbon filtre kullanılan Dyson Pure Hava temizleyici, 0,1 mikron kadar küçük mikroskobik alerjenleri ve zararlı maddeleri %99,95 oranında hapseden cam bir HEPA filtreyi birleştiriyor. Özellikle alerjik bünyeye sahip kişilerin yaşam kalitesini artıran bu filtreleme sisteminde iki ayrı filtre kullanılıyor. Bu filtreler soluduğunuz havadaki ultra ince parçacıkları ve gazları yakalamak için birlikte çalışıyor. Üstelik filtreler çok pratik bir şekilde değiştirilebiliyor. Cihaz, filtre değiştirme zamanlarını da size hatırlatıyor.

Air Multiplier teknolojisi, saniyede 290 litreden fazla mükemmel ve çok güçlü bir hava akışı sağlayarak temizlenmiş havayı tüm odada dolaştırıyor. Pervaneleri olmayan düzenli hava akışına sahip pervanesiz vantilatör teknolojisi kullanan cihaz, benzerlerinin aksine yüksek emiş gücü ve fırçasız motoru sayesinde çok sessiz çalışıyor.

 

DYSON Pure Cool Hava Temizleme Fanı Özellikleri

Yılın dört mevsiminde kullanabileceğiniz bu hava temizleme fanı tüm odanıza temiz havayı yansıtabilmek için 350 derece salınıma sahip. Dilerseniz bu salınımı 45 ila 350 derece arasında ayarlayabiliyorsunuz. Dyson Link uygulaması üzerinden hava kalitenizi anlık olarak izleyebileceğiniz ve hava kirliliği verilerinizi takip de edebilirsiniz. PM2.5, PM10, UOB ve NO2 için hava kalitesi seviyelerini ölçümleyen makinenin raporlama sistemine de yine uygulama veya cihazın ön panelinden ulaşabilirsiniz.

 

Kötü hava kalitesi bizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkiliyor 

Uykusuzluk, kronik yorgunluk, astım, solunum yolu hastalıkları, kalp hastalığı ve kronik akciğer hastalığı gibi sağlık sorunlarının etkilerini artırıyor. Nemli veya rutubeti evlerde yaşayan insanların astıma yakalanma olasılıkları ise kat be kat daha fazla. İç mekan hava kirliliği ayrıca öksürük, baş ağrısı, uykusuzluk, boğaz ağrısı ve göz tahrişi gibi kısa süreli sorunlara da neden olabiliyor. Gözümüzle görmesek bile, evimizdeki hava kalitesi farklı mevsimlerde, hava koşullarında ve hatta günün saatlerinde bile değişebiliyor. Soluduğumuz havada; toz, polen, evcil hayvan tüyleri ve kılı, diğer alerjenler, gazlar bulunuyor. DYSON Pure Cool Hava Temizleme Fanı ile tüm bu kirletici maddelerden kurtularak havanızı temizleyebilir ve alerji semptomlarınızı azaltabilirsiniz.

 

Evinizin temiz ve hijyenik olması, hem ruh sağlığınızı hem de beden sağlığınızı etkiler. Evinizin hijyenini artıracak ürün önerilerine yer verdiğim yazımı da okumanızı öneririm.

 

Evinizin Hijyenini Artıracak Ürünler

 

 

Cevap bırakın