Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetDYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici

  DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici

  Saç bilimi üzerine yaptığı çalışmalarla ürün tasarlayan Dyson’ın son harikası DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici ürününü sizin için inceledim.

  Saç sağlığını önemseyen ve saç bilimi üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda ürünlerini tasarlayan Dyson’ın son harikası DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici, kuaföre gitmeye gerek kalmadan hacimli bukleler ve doğal dalgalar yaratmanızı mümkün kılıyor.

  Teknoloji harikası bu saç şekillendirici saçları hızlı bir şekilde kuruturken, yüksek ısı koruması teknolojisi sayesinde saçın doğal parlaklığını da ortaya çıkarıyor.

   

  Doğal bir görünüm isteyenlerin favorisi olmaya aday

  Malum, saçlarımız gördüğü hasar ve sene içindeki zayıflaması göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 2-6 yıl arasında gözle görülebilir bir uzunluğa erişiyor. Bu nedenle saçlara mümkün olduğunca özen göstermek, zarar veren içerik ve diğer faktörlerden kaçınmak zorunlu hale geliyor. Saç sağlığını korumak için, saçlarımızı hem kuruturken hem de yıkanırken yüksek ısıdan korumak çok çok önemli.

  Dyson mühendisleri; 150 derecenin üzerindeki aşırı ısının saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yarattığını, saçın güçsüzleşerek kırıldığını, sağlıksız ve mat görünmesine neden olduğunu tespit etmiş ve Dyson Airwrap serisini geliştirmiş.

   

   

  Dyson Airwrap şekillendiriciyi kısaca tarif etmek gerekirse;

  Temel olarak Dyson Airwrap şekillendirici, içindeki Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle yüksek ısı hasarını önlemeye yardımcı oluyor. Saç tellerinin kalınlığına (ince, orta, kalın) göre seçilebilen modlar sayesinde kurutma veya şekil verme işlemi kişiselleştirilebiliyor. 8-10 dakika gibi kısa bir sürede saçlarınızı düzleştirebileceğiniz, en zor saç modelleri için bile ortalama 10-12 dakika ayırabileceğiniz şekillendiricinin en önemli özelliği ise gerçekten doğal bir görünüm sağlaması ile ilgili.

  Fiyatı her ne kadar pahalı görünse bile, saçlarını düzleştirmek veya kontrol altında tutmakta zorlananlar için kuaför ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor. Bu şekillendirici, düzleştirici ve maşa gibi yüksek sıcaklık veren cihazlarla saçına zarar vermek istemeyen ve kısa sürede bakımlı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar için ideal bir tercih.

   

   

  DYSON Airwrap Saç Şekillendirici Teknik Özellikleri

  DYSON Airwrap Complete, saça şekil vermek için Coanda etkisi adı verilen bir teknik kullanıyor. Cihaz çalıştırıldığında bu etki sebebiyle saçınızı bir mıknatıs gibi yüzeyine çekiyor ve difüzör adı verilen aparatın üzerine doğru sarıyor. Tüm bu işlemi yaparken hava akımını kullanıyor. Saçlarınız şekil alırken akıllı ısı kontrolü devreye giriyor ve cihazın ısısını 150 santigrat derecenin altında tutuyor. Böylelikle saçınızın yüksek ısıdan korunuyor ve oluşan doğal hava akımı sayesinde kolayca şekle giriyor.

  Şekillendirici 0.66 kg ağırlığa sahip ve oldukça hafif, üstelik kolu uzun olduğu için saçınızın her bölgesine kolayca ulaşabilmenizi mümkün kılıyor. Tüm aksesuar ve şekillendiricinizi koyabileceğiniz bir saklama kutusu ile gelen cihazda farklı saç stilleri için kullanabileceğiniz özel başlıklar bulunuyor.

  Bunlar;

  • 30 mm. saç maşası aparatı
  • 40 mm. saç maşası aparatı
  • Sert düzleştirme fırçası aparatı
  • Yumuşak düzleştirme fırçası aparatı
  • Yuvarlak hacim veren fırça aparatı
  • Kurutucu difüzör aparatı
  • Filtre temizleme fırçası.

   

  DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici

  Bu saç şekillendirici ile yapabileceğiniz onlarca saç modeli var. Cihaz çalıştırıldığı anda hemen ısınıyor ve kullanıma hazır hale geliyor. İlk aşamada saçınızın kalınlığına göre bir ısı ayarı seçmeniz de önemli (ince saçlar için düşük, orta yoğunluk için orta ve kalın saçlar için yüksek). Saçınızın hacmini korumak istiyorsanız ilk önce saç dibinizi kurutmanızı, ardından saçınızı şekillendirmenizi öneririm.

  Dyson’ın YouTube hesabında uygulayabileceğiniz onlarca tekniği bulabilirsiniz. Dalgalı saç elde etmek için cihazı nasıl kullanabileceğinizi aşağıda tarif ettim.

   

   

  DYSON Airwrap ile Dalgalı Saçlar;

  Dyson saç şekillendiricinin saçınız için seçeceğiniz en uygun aparatla, saçınızın doğal şeklini ortaya çıkararak, pratik bir şekilde dalgalar ve bukleler yaratabilirsiniz. Havayı eşit şekilde dağıtarak doğal kurutma sağlamak için tasarlanan bu başlıklar, kabarmayı azaltıyor ve saça belirgin bukleler veriyor.

  Bu görünümü doğal ve zahmetsiz bir şekilde elde etmek için;

  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra ince bir havluyla nazikçe kurutun.
  • Saçınızı nemlendirmek, doğal dalgaları ve bukleleri belirginleştirmek için nemlendirici bir kremi saç uçlarınızdan diplerinize doğru uygulayın.
  • Daha sonra geniş dişli bir tarakla tüm saçınızı tarayın.
  • 40 mm. saç maşası aparatıyla düşük hava akışı moduna ayarlayın.
  • Saçınızın kalınlığına göre bir ısı ayarı seçin (ince saçlar için düşük, orta yoğunluk için orta ve kalın saçlar için yüksek).
  • Daha sonra saçlarınızı parça parça başlığa yerleştirin.
  • Başlığı döndürmemeye ve hareket ettirmemeye çalışın, bu durum aşırı kabarmaya neden olup doğal bukleleri bozabiliyor.
  • Saçınız tamamen kuruyana kadar bu işlemi tekrarlayın.
  • Dalgalarınızı ve buklelerinizi sabitlemek için soğuk ısı ayarını kullanarak bu tekniği yeniden uygulayabilirsiniz.

  Bu teknik ile ortalama 10 dakika içerisinde saçlarınız hazır olacaktır.

  Saçınızı farklı farklı kullanmak yerine sadece düzleştirmeyi tercih edecekseniz aynı serinin Smooth & Control ürününü tercih edebilirsiniz.

   

  Evinizi ofise dönüştürmeye ne dersiniz? 

  Evinizi ofise dönüştürecek, motivasyonunuzu artıracak teknolojik ürün alışverişi önerilerimi sizin için derlemiştim.

   

  Evinizi ofise dönüştürün

   

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN