Evinizi ofise dönüştürün

Evinizi ofise dönüştürün. Evinizi ofise dönüştürecek, motivasyonunuzu artıracak teknolojik ürün alışverişi önerilerimi sizin için derledim.

Home Office çalışanların sayısı her geçen gün giderek artıyor. Şirketlerin bir çoğu çalışanlarının uzaktan çalışmasını destekliyor. Evi ofis olarak kullanmak tüm işini bilgisayar başından yapabilen kişiler için büyük bir kolaylık sunuyor. Evden çalışmak ve ev ofisi ortamına dönüştürmenizi kolaylaştıracak önerilerimi aşağıda bulabilirsiniz.

 

Sabah ritüeli ile başlayalım.

Odaklanmayı artıran ve daha keyifli çalışmayı mümkün kılan çay veya kahve makinesi ile ritüelimizin ilk adımına başlayalım. Her ofisin temel ihtiyaçlarından biri çay ve kahve makinesidir. Zevkinize uygun, doğru seçilmiş bir kahve makinesi evde çalışmayı daha keyifli hale getirerek, enerjinizi de tazeleyecektir.

Geçen hafta sizler için yakın zamanda kullanmaya başladığım SIEMENS EQ500 tam otomatik kahve ve espresso makinesi deneyimimi anlatmıştım. Kahveyi ekstra ince öğüten ve doğru sıcaklıkta taze bir şekilde demlemeyi mümkün kılan bu tam otomatik kahve makinesi, daha ilk kullanımda gönlümü kazanmayı başardı.

Kahve yerine çay içerek güne başlayanlardansanız birbirinden pratik çay makinelerine buradan ulaşabilirsiniz. Otomatik sıcak tutma, cam demlik ve paslanmaz çelik gövdesiyle “TEFAL Tea Expert Deluxe Cam Demlik Çay Makinesi de aklınızda bulunsun.

Çay ve kahve ile güne başladıktan sonra kolunuza akıllı saatinizi takmayı unutmayın. Malum daha fazla masa başında olacağınızı düşündüğünüzde, kan dolaşımınızı harekete geçirmek için sizi uyaracak bir motivasyona veya hatırlatıcıya ihtiyacınız olacak. Bu konuda teknolojiden destek alarak sabah ritüelinizi tamamlayarak masanızın başına geçebilirsiniz.

Çalışma rutini ile devam edelim

Fincanınız elinizde, akıllı saatiniz bileğinizde çalışmaya başladınız. Hem sanal toplantılarınızda kullanabileceğiniz hem de sevdiğiniz müziklerin tadını çıkarabileceğiniz bir kulaklık ile performansınızı artırabilirsiniz. Teknolojinin en önemli getirilerinden biri olan bluetooth kulaklık sayesinde cep telefonunuzu elinizde tutmak zorunda kalmadan, bir yandan farklı bir işle meşgulken dahi görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Kulaklık seçiminde size yardımcı olacak, rehber niteliğindeki yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bluetooth Kulaklık Nasıl Seçilir?

 

 

Evden çalışırken en çok kullandığım ve buna bağlı olarak yıprattığım bilgisayar bileşenlerinin başında klavye ve mouse geliyordu. Günümüzde kablosuzundan kablolusuna, oyunlar için özel hazırlanmışına kadar birçok klavye mouse seti seçeneği var. Özellikle kablosuz klavye mouse setleri, hem bizi kablo derdinden kurtarması, hem de görünümleri nedeniyle en çok tercih edilen klavye mouse setleri arasında. Çalışma hayatınıza verim katacak böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyuyorsanız Klavye Mouse setlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

Ofis ortamı oluştururken olmazsa olmazlardan biri de yazıcılar. İster kartuş ister ise inkjet baskı teknolojisi kullansın yazıcılar hala iş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ben gibi kalem kağıda dokunmadan çalışamayan biriyseniz yazıcılardan vazgeçemezsiniz.

Bunun dışında sanal toplantıların olmazsa olmazı web kameralar, bilgisayarların en önemli çevre birimleri arasında yer alıyor. Malum internete bağlı cihazlarımızın sayısı arttıkça daha fazla hız ve daha kapsayıcı bir menzil ihtiyacı hissediyoruz. Bu ihtiyaçları karşılamak ve İnternet bağlantımızı en üst düzeye çıkarmak için üçüncü taraf ekipman veya aksesuarlar mecburi olarak yöneliyoruz. İnternet bağlantı hızınızı katlayacak modemler de alışveriş listenize yer almalı.

 

Sıra geldi çalışma odanızın havasını yenilemeye

Artık evlerimizin ihtiyaçlarını yeni baştan düşünmenin ve olmazsa olmazlarımızı belirlemenin de zamanı geldi. Belki önceden gerekli olmadığını düşündüğümüz veya almayı ötelediğimiz pek çok cihaz veya ürüne şu anda ihtiyaç duyuyoruz. Evimizin temiz ve hijyenik olması, hem ruh sağlığımızı hem de beden sağlığımızı etkiliyor. Sağlıklı bir çalışma ortamını destekleyen, evinizin hijyenini artıracak ürünleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Evinizin Hijyenini Artıracak Ürünler

 

Home Office için ürünlerHome Office ihtiyaçlarıHome Office teknolojileriofis ürünleri
Yorumlar (1)
Yorum Ekle