Dünyanın en hızlı mobil interneti artık başka ülkede

0

İnternet hızlarının artması için ülkelerden farklı yatırım destekleri geliyor. İşte bu noktada yaptığı altyapı geliştirmeleri ve hızlı mobil internet bağlantılarıyla dikkat çeken ABD ve Kanada artık ilk üçte yer almıyor. İşte yeni yayımlanan listeye göre dünyanın en hızlı mobil internetine sahip ülke:

Milyonlarca kişiyi etkileyecek tarih! Kullanım dışı kalıyor

İlk üçte geçen yılın liderleri var: Dünyanın en hızlı mobil internetine sahip ülke

Her ülkede hızlı internetin önemi vardır ancak bazı ülkeler bu konuya daha çok eğiliyor ve hızlarını geliştirmek adına önemli çalışmalar yapıyor. Özellikle 5G ile mobil tarafta hızlar önemli oranda artış gösterdi.

5G bağlantısını kullanan ülkeler diğerlerine göre önemli ilerlemeler kaydetti. Ookla dünya çapında en hızlı mobil interneti sunan ülkeyi bulmak adına bir rapor hazırladı. Hazırlanan raporda,  ilginç bir şekilde Amerika ve Kanada’nın aslında en hızlı internet hızına sahip ülkeler listesinde yer almadığını gözler önüne serdi.

en hızlı mobil internetine sahip ülke

Yayımlanan listenin 2019 yılındaki lideri Güney Kore olurken, ikinci sırada Avustralya, üçüncü sırada ise Katar yer alıyordu. Sırasıyla Birleşik Arap Emirlikleri, Norveç, Kanada, Hollanda, İsviçre ve Singapur en hızlı internete sahip ülkelerdi.

2020 yılına geldiğimizde ise bizleri ilk sırada Birleşik Arap Emirlikleri karşılarken, Güney Kore ikinci sıraya gerilerken, Çin ise üçüncü sıraya fırlamıştı. Listenin devamında Katar, Suudi Arabistan, Hollanda, Avustralya, Kanada, Bulgaristan ve Norveç yerini almıştı ancak sıralama 2021 yılında değişti.

en hızlı mobil internetine sahip ülke

Bu yılın başından beri yapılan incelemeler sonucunda 2021 yılının en hızlı mobil interneti Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alıyor. Güney Kore ikinci sırada, Katar üçüncü sırada bizleri karşılarken, Çin, Mısır, Norveç, Suudi Arabistan, Kuveyt, Avustralya ve Bulgaristan listenin diğer üyeleri oluyor.

Cevap bırakın