Deco X20-DSL : Wi-Fi 6 bağlantısı ile fark yaratıyor

0

İnternet sayesinde pek çok işinizi dakikalar, hatta saniyeler içinde halledebiliyoruz. Bunun için de performanslı internet deneyimi için bazı ürünlere ihtiyacınız var. Örneğin Deco X20 DSL gibi

Deco X20-DSL, Wi-Fi 6 kablosuz bağlantı teknolojisini destekliyor ve diğer Deco cihazlarıyla da uyumlu çalışabiliyor olması önemli bir avantaj. Bununla birlikte  Mesh teknolojisine de önemli bir imkân sunuyor.

TP-Link Mesh teknolojisinden kısaca bahsetmek gerekişe. Özellikle büyük ev ve ofislerde, internet bağlantısının zayıfladığı noktalar olabiliyor hatta bağlantının tamamen ortadan kalktığı, “ölü bölgeler” olarak nitelendirilen noktalar olabiliyor. İşte bu noktaları ortadan kaldırmak ve hareket halindeki kullanımlarda da kablosuz bağlantıda herhangi bir kopma yaşanmaması için Deco cihazlarına başvurabilirsiniz.

Deco X20 DSL

Tasarımıyla dikkat çekiyor

Beyaz renkte ve silindir tasarımlı ürün, aslında eviniz ve ofisinzdeki çoğu dekora uyum sağlayabilecek bir yapıda. Genel olarak sade bir tasarımı var. Dahili olarak 2 anteni var ve bunlar en iyi sinyali yakalamak için programlanmış.

Ürünün alt kısmında led ışık konumlandırılmış, ki bunu isterseniz uygulama üzerinden kapatabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bazı kullanıcılar, gece karanlığını bozan en ufak ışık kaynaklarından bile rahatsız olabiliyor. İşte burada da devreye “kapat” seçeneği giriyor. Zaten TP-Link’in çoğu üyesinde de led ışıklarını açıp kapatma seçeneği sunuluyor.

Ürün, 1.5GHz değerde 4 çekirdekli işlemciye sahip. Kablolu bağlantı tercih edenler için arka tarafta 4 tane gigabit ethernet bağlantı noktası bulunuyor. Ürünün VDSL2, ADSL2+, ADSL2, ADSL desteği mevcut.

Deco X20 DSL

Kolay kurulum

Kurulum için TP-Link’in hazırladığı ücretsiz uygulamayı akıllı telefonunuza indirmelisiniz. Deco uygulamasını açtıktan sonra, karşınıza Türkçe yönergeler geliyor ve böylece kolaylıkla ilerleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın güzel bir tarafı da, kullanım seçenekleri üzerine kolaylıkla düzenlemeler yapabiliyor olmanız. Ebeveny kontrolü örneğin. Uygunsuz bağlantıları kara listeye alabilir, bağlı cihazları takip edebilir ve güvenlik detaylarını düzenleyebilirsiniz.

Deco X20 DSL

Wi-Fi 6

Bunun anlamı, aynı ağ üzerinde bağlantılı birden fazla cihazınız olsa da performanslı kullanımlar mümkün oluyor. Tabii Deco’nun bir güzelliğinin de “kesintisiz bağlantı” olduğunu tekrarlayalım. Yani ev ya da ofisinizin neresinde olursanız olun, tek bir büyük ağ olarak hizmet veriliyor ve bir kopma yaşanmıyor. TP-Link, 200 metre karelik kapsama alanından söz ediyor. Diğer Deco ürünleriyle birlikte daha geniş kapsamlı ağlar oluşturabileceğinizi de belirtelim. Örneğin, 3-4 katlı ev ya da ofisler için uygun bir çözüm olabilir bu.

Deco X20 DSL

4K çözünürlüklü filmler izleyin

Günümüzde pek çok işimizi evlerimizden halletmeye çalışıyoruz. Boş vakitlerimizi de genellikle evlerimizde, çeşitli aktivitelerle geçiriyoruz. İster oyun deyin, ister film, isterseniz de internet sörfü. Tüm bu ihtiyaçlar için kesintisiz ve hızlı bağlantı şarj, ki Deco da önemli bir tamamlayıcı ürün.

Bu cihaza sahip bir sisteminiz varsa, aynı anda birden fazla cihaz bağlı olsa bile yüksek hızda kablosuz çözümler elde edebilirsiniz. Diyelim ki sanal gerçeklik gözlüğü kullanarak oyun oynuyorsunuz, Skype üzerinden görüntülü toplantı gerçekleştireceksiniz ya da Netflix gibi bir platform üzerinden 4K çözünürlüklü film izliyorsunuz… Bu tip işlemleri ev halkı olarak aynı anda, “Acaba bağlantıda bir sorun olur mu?” korkusu olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada, Deco X20-DSL’in basit sesli komutlarla kontrol edilebildiğini de ekleyelim. Ürünün Amazon Alexa ile uyumluluğu var.

Deco  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın