Command & Conquer Remastered Collection İnceleme

Eski dosta merhaba!

0

Günümüz oyuncuları için Gerçek Zamanlı Strateji (RTS) lafı çok bir şey ifade etmiyor diyebiliriz. Bizim gibi 30 yaş üzeri oyuncuların altın çağına denk gelen dönemde piyasa FPS ve RTS’ler ile dolup taşıyordu. RTS de demeyelim aslında, genel anlamda Strateji ve Tycoon oyunları muazzam seviyede üretiliyordu. Gel zaman git zaman bu süreçte artık RTS kavramı albenisini yitirdiğinde piyasa MOBA tarzı oyunlara kaldı. Konuğumuz Command & Conquer Remastered Collection bakalım bu hissiyatı ne kadar koruyor?

İlginç bir nokta olarak baktığımızda, geçmişte çıkan strateji oyunlarının serilerinin devam etme durumunda oldukça sıkıntılı ürünler ortaya çıkabiliyor. Bu bağlamda konuğumuz C&C Remastered adını ilk duyduğumda da bir miktar gerginlik yaşadım.

Command & Conquer Remastered Collection içinde Command & Conquer ve Red Alert serilerinin ilk oyunlarını barındırıyor. Bugüne kadar hayatınızda hiç C&C oynamadıysanız, yeni bilgisayarınız eski oyunları açmıyorsa başlamanız için mükemmel bir nokta bu paket diyebilirim.

Hikâye olaran C&C yeni bir enerji kaynağı üzerine ortaya çıkmış 2 farklı tarafın mücadelesini, Red Alert ise zaman yolculuğu yaparak Hitler’i ortadan kaldıran Einstein’dan sonra değişen alternatif dünya senaryosuna odaklanıyor.

Klasik senaryo görevleri iki tarafında oynanışına hitap edecek şekilde hazırlanmış. Senaryoyu bitirdikten sonra online olarak da yolunuza devam edebilirsiniz. C&C serisinin bu kadar popüler olmasının sebebi arkadaşlarınızla defalarca oynanabilecek bir online keyif vermesiydi. Aynı tat şimdilerde de devam ediyor.

Geçmişten günümüze en ufak bir heyecan kaybı olmadan kendini oynatabilen oyunlar adına Command & Conquer Remastered Collection bazı yenilemelerin nasıl yapılması konusunda rol modeli olacak diyebiliriz.

Paket olarak baktığımızda bu yapım bize neler sunuyor:

  • Yenilenmiş ve değiştirilebilen grafikler. İster 4K uyumlu yeni grafiklerle isterseniz piksel hali ile oynayabiliyorsunuz.
  • 4 Saatten fazla video, kamera arkası çekimleri ve yayınlanmamış müzik setleri
  • 7 saat civarında tekrardan elden geçirilmiş oyun müzikleri.
  • Mod desteği. Yeni haritalar ve fan yapımı işlerin önü sonuna kadar açık!
  • 4K uyumlu çok daha iyi gözüken sinematikler
  • Elden geçirilmiş bir grafik arayüz

Desperados III İnceleme

Cevap bırakın