Çocuklar için internet bağlantısı gerektirmeyen oyunlar

0

Çocuklu aileler çevrimiçi ortamdaki riskler nedeniyle haklı olarak tedirginlik duyuyor. Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan çocuklarına oyun oynama izni veren ebeveynler, bu cihazların internete bağlı olması yerine çevrimdışı çalışmasını yeğliyor. Çünkü internete bağlı bir akıllı telefon veya tablet bilgisayarı çocuklara verdiğinizde, internetten gelebilecek virüs, truva atı, çevrimiçi dolandırıcılık gibi risklerin yanında, aileden habersiz uygulama satın alma gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu noktadan hareketle ailelerin içi rahat olsun diye, Google’ın mobil uygulama mağazası Play Store’dan internet bağlantısı gerektirmeyen oyunlar öneriyorum.

Toca Kitchen 2

Toca Kitchen 2

Çocukların kendi suşi restoranlarında baş şef olarak lezzetli yemekler yapmasını oyunlaştıran Toca Kitchen 2 oldukça eğlenceli bir oyun. Miniklerin hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak bu oyun, onlara kendi yeteneklerini sergilemeleri için muhteşem bir ortam sunuyor. Oyunda sunulan tavuk, karides, ananas, mısır, şeftali, çilek, karpuz, soğan, ahtapot bacağı, spagetti, pirinç, ketçap, sos ve soya sosu gibi malzemeler kullanarak çocuklar mutfakta marifetlerini sergileyerek eğlenceli anlar yaşıyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Bebekler için Kostümler

Bebekler için Kostümler

Çocuklar için bir başka eğlenceli oyun ise bebeklere kostüm giydirmeyi konu alan ‘Bebekler için kostümler’. Bu oyunda Jack, Jinja, Harvey ve Robin adlı bebeklere farklı giysiler seçerek farklı kombinler oluşturulabiliyor. Giysilere ek olarak gözlükler, şapkalar, bıyıklar ve farklı aksesuarlar kullanılarak çok farklı kombinasyonlar ortaya çıkarılabiliyor. 2-5 yaş arası çocuklar için uygun olan bu oyun, miniklere giysi seçme becerisi kazandırıyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sago Mini Friends

Sago Mini Friends

Çocukların arkadaşlarıyla birlikçe güzel vakit geçirmesini sağlayan ‘Sago Mini Friends’ adlı bu oyun, çocukları birlikte bir şeyler başarmaları için teşvik ediyor. 5 yaş altı için uygun olan bu oyunda çocuklar arkadaşlarıyla birlikte eylem ve görevleri yerine getirme alışkanlığı kazanıyor. Sago Mini Friends, çocukların sadece arkadaşlarıyla değil, aileleriyle de birlikte tasarlandığı için, aileler de miniklere istedikleri zaman eşlik edebiliyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Çilek Kız Tatil Saçı

Çilek Kız Tatil Saçı

Minikler için tavsiye edeceğim son oyun ise, ‘Çilek Kız Tatil Saçı’. Çocukların Çilek Kız adlı karakter ve arkadaşlarına farklı saç modelleri vermesini esas alan bu oyun oldukça eğlenceli ve bir o kadar da öğretici. Paris, New York, Rio, Kahire ve Tokyo gibi farklı şehirlerdeki insanlar özgü saç modellerini tecrübe etmeyi sağlayan oyun, çocukları saç stili konusunda geliştirmeye de yardımcı oluyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size çocuklar için internet bağlantısı gerektirmeyen oyunlar hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Bu konuyla ilgili daha fazla uygulama seçeneği görmek isterseniz buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Akıllı not defteri Google Keep alternatifi uygulamalar

Windows kullanıcıları için alternatif açık kaynak yazılımları

En popüler hava durumu uygulamaları

Cevap bırakın