Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiÇift SIM’li Galaxy Note 5’le ilgili en son detaylar

  Çift SIM’li Galaxy Note 5’le ilgili en son detaylar

  note-5-çift-simSamsung, yılın merakla beklenen akıllı telefon modeli Galaxy Note 5’i geçtiğimiz günlerde Galaxy S6 Edge+ ve bir dizi duyuru ile birlikte tanıttı. ABD’de gerçekleştirilen tanıtımda cihazın öncülü Galaxy Note 4’e göre teknoloji yapı taşlarındaki geliştirmeler dikkat çekti. Türkiye’de önsipariş sürecine önümüzdeki hafta başlanacağı bildirilen cihazla ilgili olarak bir diğer olasılık da dış basında yer almaya devam ediyor…

  Buraya tıklayarak özelliklerine detaylı şekilde göz atabileceğiniz Samsung’un Galaxy Note 5 modeli için bir de çift SIM kart desteğine sahip varyasyon hazırlığında olduğu belirtiliyor. Hatta bu konuda Uzak Doğu kökenli önemli belgelerin de ortaya çıkmış olduğu görülüyor. Güney Koreli teknoloji şirketinin özellikle Asya pazarında büyük ilgi gören çift SIM desteğine sahip varyasyon duyurusu büyük bir sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

  note-5-çift-sim

  Elde edilen yeni bulgular ise ilgili çift SIM’li modelin artırılabilir hafızaya sahip olmayacağı yönünde. Yani Galaxy Note 5’in tek SIM’li modelinde olduğu gibi çift SIM’li modelinde de herhangi bir hafıza kartı girişine yer verilmeyeceği iddia ediliyor.

  Samsung adına Note serisi için bir ilk olan microSD desteği özelliğinin teknoloji yapısının dışında bırakılması, otoritelere göre büyük bir risk. Çünkü dünyanın en kalabalık ülkesi Çin ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu gelişmekte olan pazarlar için en düşük depolama kapasiteli cihaz alternatiflerinin tercihi ve bununla birlikte microSD kullanımı önem taşıyor.

  Artırılabilir hafıza özelliğinin kenara itilmesi, iddialara göre şirketin özellikle bulut depolama alanına ağırlık vermesi ve kullanıcıları da bu konuya yavaş yavaş ısındırmak istemesi ile ilişkili görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN