Cep telefonunuz için fotoğraf düzenleme uygulamaları

0

Akıllı telefonlar bugün büyük oranda fotoğraf çekmek ve sosyal medyada paylaşmak için kullanılıyor. Sosyal medyada paylaşım öncesi, fotoğrafları düzenlemek ise artık rutin alışkanlık haline gelmiş durumda. Bu yazıda akıllı telefonunuzda fotoğraf düzenlemek için kullanabileceğiniz mobil uygulamalar öneriyorum.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express

Fotoğraf düzenleme uygulamalarının tabiri caizse kralı Adobe şirketinin Photoshop yazılımıdır. Şirketin bu ürününün akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz versiyonu ise Adobe Photoshop Express adını taşıyor. Uygulamayı hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Fotoğraf boyutlandırma, efekt verme, metin ekleme, kolaj yapma, renk düzeltme gibi pek çok işlev uygulama içinde sizin dokunuşlarınızı bekliyor. Uygulamayı Android için buradan iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Snapseed

Fotoğraf düzenlemek için kullanabileceğiniz bir başka araç ise Google tarafından geliştirilen Snapseed. Profesyonel seviyede fotoğraf düzenlemesi yapabileceğiniz bu uygulama içerisinde 29 araç ve filtre sizi bekliyor. Fotoğrafları yeniden boyutlandırmak, kırpmak, renk tonlarını değiştirmek, filtreler uygulamak, metinler eklemek, portreler üzerinde yüz güzelleştirme efektleri vermek gibi pek çok özellik Snapseed içinde kullanılabiliyor. Uygulamayı Android için buradan iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

VSCO

Mobil fotoğrafçıların gözde uygulamalarından olan VSCO, içerisinde fotoğraf düzenlemek için gelişmiş ayarlar içeriyor. Fotoğraflarınızı, paylaşım öncesi profesyonele yakın seviyede düzenleyebileceğiniz VSCO, içerisinde bir topluluk da barındırıyor. Bu sayede VSCO üzerinde aynı fotoğraf zevklerini paylaştığınız kişileri takibe alabilir, aynı zamanda çektiğiniz fotoğrafları da geniş kitlelere ulaştırma fırsatı yakalayabilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Rookie Cam

Rookie Cam

Mobil fotoğrafçılıkla ilgilenenlere önereceğim son mobil uygulama ise gelişmiş filtrelere sahip olan Rookie Cam. Fotoğraflarda renk düzeltme, filtreler uygulama, farklı ışık tonları uygulama, kolajlar yapma, metinler ekleme gibi pek çok fonksiyon Rookie Cam içerisinde kullanılabiliyor. 116 filtreyi 10 farklı tema içerisinde sunan uygulama, 60 farklı doku ve ışık sızıntısı uygulayarak fotoğraflarınızı özelleştirme fırsatı sunuyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size cep telefonunuz için fotoğraf düzenleme uygulamaları önermeye çalıştım. Google Play uygulama mağazasındaki tüm fotoğraf düzenleme uygulamalarını buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Oyun tutkunları için kulaklık önerileri

Öğrenciler için tablet bilgisayar önerileri

Taşınabilir şarj cihazı ile enerjiniz hiç bitmesin

Cevap bırakın