Canon PowerShot G9 X Mark II tanıtıldı

0

ekran-resmi-2017-01-10-13-10-33

ABD’de sona eren yılın önemli teknoloji fuarlarından CES 2017 kapsamında tanıtılan yeni fotoğraf makinesi modellerinden biri de Canon PowerShot G9 X Mark II. Kompakt fotoğraf makinesi iddialı teknik özelliklerle geldi. Japon teknoloji şirketinin yeni PowerShot serisi modeliyle birlikte Video Creator Kit adı verilen bir de set tanıtıldı.

Canon PowerShot G9 X Mark II yeni DIGIC 7 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Daha hızlı ve performanslı olmasındaki temel etkenlerden biri olan işlemcisinin yanı sıra 28-84mm eşdeğeri f/2.-4.9 lensi ve pratik arayüzü öne çıkanlar arasında yer alıyor. Fotoğraf makinesi ile 20.1 MP çözünürlüklü fotoğraf çekiliyor, 60fps’de 1080p stereo sesli video kaydı gerçekleştirilebiliyor. 8.2fps seri çekim hızı, 125 – 128000 ISO, 3 inç ekran ve görüntü sabitleme teknolojisi gibi özellikler sunuluyor.

Cihazda mobil uyumluluğu da ön planda. WiFi, Bluetooth ve NFC teknolojileri ile birlikte geliyor. Kablosuz olarak çekilen görüntülerin mobil cihazlara gönderilebilmesi ve uzaktan deklanşörü aktif etmek gibi kullanım şekilleri mümkün. PowerShot serisine eklenen yeni modelin renk seçenekleri siyah ve gri.

Opsiyonel olarak satın alınabileceği bildirilen Video Creator Kit ise microSD birimi, Manfrotto PIXI Mini tripod ve yedek pilin fotoğraf makinesi ile birlikte yer aldığı bir kutu şeklinde. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın