Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon EOS M10, PowerShot G5 X ve G9 X tanıtıldı

  Canon EOS M10, PowerShot G5 X ve G9 X tanıtıldı

  canon

  Japon fotoğraf teknolojileri şirketi Canon, üç yeni fotoğraf makinesi modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Tanıtılan cihazlardan biri şirketin M ürün hattına dahil olurken diğer iki model ise PowerShot serisine ait.

  İlgili modellerden EOS M10, aynasız sistemli bir fotoğraf makinesi; 18 megapiksel fotoğraf çekim özelliğine sahip ve DIGIC 6 işlemci, 12 bin 800’e genişleyebilen ISO aralığı, 3 inç dokunmatik ekran, 1080p video kaydı, NFC, Wi-Fi gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. EF-S ve EF-M objektifleri destekleyen model, ilk açıklamalara göre 15-45mm kit lensle geliyor. Canon EOS M serisinin karakteristik tasarım çizgisinden sapılmadığı da gözlerden kaçmıyor. Bu cihaza dair özellikleri, tanıtımından önce yayınladığımız haberde paylaşmıştık…

  canon-eos-m10

  Canon EOS M10

  2 yeni Powershot

  Canon PowerShot G9 X modeli ise üst düzey kompakt fotoğraf makinesi sınıfında. Üründe 20 megapiksel fotoğraf çekim,1080p 60fps video kaydı, 3x optik zoom, seri çekim modu, RAW desteği, dahili flaş, dahili ND filtresi, Wi-Fi, NFC gibi özelllikler öne çıkıyor. Siyah, gri ve retro stili fotoğraf makinesi ile buluşturan (en üstte) seçenek yelpazesi kullanıcılara ABD için 529 dolar fiyat etiketi ile sunulacak.

  PowerShot G5 X modelinde iddialı özellik elektronik vizör. 2 milyon 360 bin noktalı elektronik vizörün yanı sıra 1040k noktalı dönebilen LCD ekran ve hızlı işlemci ön planda. Fiyat etiketi ise ABD için 799 dolar. Her üç modelin de satışlarına Kasım ayı itibarıyla başlanacağı bildirildi. Ayrıca fotoğraf makineleri Türkiye pazarında da yer alacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN