Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon EOS M10 özellikleri basına sızdı

  Canon EOS M10 özellikleri basına sızdı

  eos-m10Canon’un sonraki aynasız sistemli fotoğraf makinesi EOS M10’un teknik detayları ve görseli basına yansıdı. Daha çok akıllı telefon, tablet gibi alanlarda teknoloji meraklılarının karşısına çıkan ‘cihazın tanıtımından önce özelliklerinin açığa çıkması durumu’ böylelikle potansiyeli yüksek bir fotoğraf makinesi için de gerçekleşmiş oldu.

  Öncelikle aynasız sistemli fotoğraf makinesi, DSLR fotoğraf makinelerindeki ayna mekanizması yerine aynı/benzer yetkinliğin dijital olarak sergilenmesini sağlayan teknoloji şeklinde özetlenebilir. Bu teknoloji için önde gelen üretici firmalardan biri de Japon menşeili Canon. Şirketin global düzeyde iddialı olduğu DSLR pazarının yanı sıra aynasız sistemli modelleri ile ilgili pazarda da güçlü bir konumda yer aldığı biliniyor.

  EOS M10 ise Canon’un sonraki ‘aynasız’ modeli. Cihaza dair detaylar, Digicame.info adlı web sitesi üzerinden sızdırıldı. Cihazın ön yüzüne dair görünümün yanı sıra bazı teknik detayları da ortaya çıkıyor. Buna göre cihaz, 18 megapiksellik APS-C boyutlu CMOS sensörle gelecek. DIGIC 6 işlemci, 3 inç ekran, yüz tanıma ve takip özelliği de modele dair diğer öne çıkanlar arasında. Öte yandan Canon’un yeni modelinin odaklama alanında AF III sistemi ile geleceği de belirtiliyor.

  CP + Show’da görücüye çıkabilir 

  Canon EOS M10’un üzerinde kit lens olarak 15-45mm objektifin sunulacağı, ayrıca 55-200mm’li bir çift objektif paketinin de opsiyonel olarak tüketici tercihine bırakılacağı kaydediliyor. Yeni modele ilişkin teknik detaylar ve görsel, Canon tarafından doğrulanmış değil, daha fazla bilgi ve detayın ise 22-24 Ekim tarihlerinde ABD’nin New York şehrinde düzenlenecek CP + Show adlı etkinlikte sahne alması yüksek bir olasılık durumunda.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN