Buzdolabı alacaklara tavsiyelerim var

0

Yaz mevsiminin en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde, buzdolabı alacaklara tavsiyelerim var. İşte buzdolabını yenilemeyi düşünenler için öneriler.

Havalar ısındıkça serinliğe, yaz meyve ve sebzelerini stokladıkça daha büyük bir buzdolabına ihtiyaç duyuyoruz. Bu yazımda buzdolabını yenilemeyi düşünenler için tavsiyelerimi sıraladım.

Beyaz eşya konusunda evlerimizin baştacı hiç kuşkusuz buzdolapları.

Bozulduğunda hayatı durdurduğumuz, az çalıştığında söylendiğimiz buzdolapları hiç kuşkusuz mutfağımız gözdesi, evlerimizin baştacı. Dört mevsim gıdalarımızı koruyan, içeceklerimizi soğutan, ihtiyaçlara uygun ve doğru seçildiğinde hayat kurtaran bu elektronik eşyalar yepyeni teknolojilerle tasarlanıyor.

Geniş iç hacimleri, ayrıştırılmış ısı kontrolleri, esnek depolama modülleri, entegre buz, su pınarı gibi pek çok yenilikçi özellikleri ile öne çıkan buzdolapları, mevsim sebze ve meyvelerini daha uzun süre muhafaza etmemizi de mümkün kılıyor.

 

Buzdolabı alacaklara tavsiyelerim var!

Buzdolabı almadan önce durum tespiti konusunda bir kontrol listesi yapmanızda fayda var.

 

Evde mi, Ofiste mi kullanılacak?

Evinize ya da ofisinize bir buzdolabı alacağınız zaman, öncelikle kullanım ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Evler ve ofisler için ihtiyaç duyulan buzdolabı modelleri ve boyutları birbirinden farklı tasarlanır.

 

Boyutu, Genişliği, Yüksekliği ne olacak?

Bazen hızlıca göz kararı ölçüm yaparız ve yeni buzdolabı adayımızın boyutunu detaylı düşünmeyiz. Boyutu aceleye getirmek, alacağınız en kötü kararlardan biri haline gelebilir. Bu sebeple buzdolabınızı konumlandıracağınız bölümün sadece yüksekliğini değil, genişliğini ve kapı açma – kapama mesafesini de hesaplamakla işe başlamalısınız.

Özellikle kalabalık bir aileye sahipseniz buzdolaplarındaki raflar çoğu zaman yetersiz kalabiliyor.

Artan yemekler, özenle seçilen sebze ve meyveler, yer darlığı yüzünden saklanmadan çöpe gidiyor. Geçen yıl bu zamanlar detaylandırdığım “Gardrop Tipi Buzdolapları”, kalabalık ailelerin ve mutfağı büyük olanların gözdesi olmaya aday. İçerisine konan gıdaların bozulmasını ve bayatlamasını geciktiren bu harika buzdolapları hakkında merak ettiklerinizi yazımda bulabilirsiniz.

Gardrop Tipi Buzdolapları ile İlk Günkü Tazelik

 

 

Alttan mı donduracak, üstten mi donduracak?

Buzdolabında en sık ihtiyaç duyduğunuz gıdalar hangileri? Göz seviyenizde ve kolay erişim sağlayacağınız besin grupları var mı? Bu soruların yanıtı ile birlikte ihtiyacınız olan dondurucu tipine kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Eğer taze gıdaları donmuş gıdalardan daha çok tüketen biriyseniz, alttan donduruculu buzdolabı almanız kullanım kolaylığı sağlar. Tam tersi bir tüketim alışkanlığınız var ise klasik üstten donduruculu buzdolabı tercih edebilirsiniz.

 

Soğutma Sistemi nasıl olacak?

Buzdolapları artık yeni teknolojilere sahip. Bu teknolojiler sebze ve meyveleri haftalarca ilk tazeliğinde korumaktan süper hızlı dondurmaya, her çekmeceyi farklı derecede soğutmadan, çoklu hava akışı sağlamaya dek uzanan geniş bir yelpazede çözüm sunuyor. Tıpkı donducu tipinde olduğu gibi burada da kullanım alışkanlıklarınıza göre bir önceliklendirme yapabilirsiniz.

 

Enerji sınıfı nasıl seçilecek?

Buzdolapları en fazla enerji tüketen elektronik eşyaların başında gelir. Dolap ayarlarını yaz moduna getirdiğimiz şu günlerde, elektrik tüketimi de artacaktır. Bir buzdolabı satın alındığı zaman yıllarca kullanılması hedeflenir. Bu sebeple alacağınız buzdolabının enerji sınıfı temel bir tercih sebebi olmalıdır.

  • Enerji sınıfı, ürünün çalışırken harcadığını enerjiyi ifade eder.
  • En yüksek enerji sınıfı A+++ sınıfıdır ve bunu A++ ile A+ sınıfları izler.
  • Enerji sınıfı yükseldikçe buzdolabı fiyatları artış gösterir.

Enerji sınıfı yüksek olan elektronik cihazlar her ne kadar başta pahalı görünseler bile, yıllar içerisinde enerji sınıfı düşük diğer ürünlere göre daha fazla tasarruf sağlarlar.

 

Antrasit cam mı, Inox mu, Çelik mi, Klasik Beyaz mı?

Seçeceğiniz elektronik eşyanın çalışma sistemini etkilemeyen bu tercih, tamamen kişisel zevkiniz ve mutfağınızda diğer eşyalarla uyumlu olup olmayacağına göre belirlenebilir.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra sıra geliyor, bütçenize göre yeni bir buzdolabı seçimine…

 

Serinleten Fırsatlar MediaMarkt’ta

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir buzdolabı sahibi olmak istiyorsanız MediaMarkt’ın serinleten fırsatlar kategorisini sık sık ziyaret etmenizi öneririm. MediaMarkt’ta en kaliteli markalar tarafından üretilmiş olan üstün teknoloji ürünü buzdolabı modelleri, uygun fiyatlarla sizlerin beğenisine sunuluyor.

 

Bir buzdolabı satın alındığı zaman yıllarca kullanılması hedeflenir. Bu sebeple ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz,  fiyat performans açısından sizi en mutlu edecek olan buzdolabına kavuşturmanız konusunda çok önemlidir.

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

Cevap bırakın