Gardrop Tipi Buzdolapları ile İlk Günkü Tazelik

0

Gardrop Tipi Buzdolapları ile tüm sebze ve meyvelerinizi “ya bozulursa” korkusu olmadan ilk günkü tazeliğinde tüketebilirsiniz.

Gardrop Tipi Buzdolapları, kalabalık ailelerin ve mutfağı büyük olanların gözdesi olmaya aday. İçerisine konan gıdaların bozulmasını ve bayatlamasını geciktiren bu harika buzdolapları hakkında merak ettiklerinizi yazımda bulabilirsiniz.

Gardrop Tipi Buzdolapları 

Özellikle kalabalık bir aileye sahipseniz buzdolaplarındaki raflar çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Artan yemekler, özenle seçilen sebze ve meyveler, yer darlığı yüzünden saklanmadan çöpe gidiyor. Bu tür sorunların yaşandığı çoğu evde içecekler için ayrı, yiyecekler için ayrı dolap kullanılıyor. Sizin de gıda depolama konusunda bu tür sorunlarınız varsa hem iç hacmi geniş hem de teknolojileri ile eşsiz bir konfor sunan gardrop tipi bir buzdolabına geçiş yapabilirsiniz.

Soğutucu ve dondurucu bölmeler için ayrı ayrı soğutma sistemi bulunan bu buzdolapları, içerisindeki gıdaların tat ve aromalarını koruyor. İlk günkü tazelikte tüketebileceğiniz sebze ve meyveler ideal soğuklukta tutuluyor.

Tasarımlarında farklı teknolojilerin kullanıldığı bu buzdolapları; geniş iç hacimleri, ayrıştırılmış ısı kontrolleri, esnek depolama modülleri, entegre buz, su pınarı gibi pek çok yenilikçi özellikleri ile öne çıkıyor. Hem dondurucu hem de soğutucu ünitelerini bir arada sunan bu buzdolaplarının enerji sınıfları ise genellikle A+ olarak kullanılıyor. Bu enerji sınıfı ürünler elektrik faturanızda da tasarruf etmenizi sağlıyor.

 

Çok sevdiğiniz meyve ve sebzeleri ihtiyacınızdan daha da fazla satın alarak ilk günkü tazeliklerinde tüketebilirsiniz.

Gardrop Tipi Buzdolapları Sayesinde;

  • Bu tür buzdolapları sayesinde hem soğutucu hem de derin dondurucu tarafında, yiyeceklerinizi muhafaza edebilirsiniz.
  • “Bozulur mu acaba” sorusunu mutfak lugatınızdan atabilirsiniz. Bu harika cihazlar sayesinde sık sık alışverişe çıkmanıza gerek kalmaz. Kısa sürede bozulabilen et, balık gibi gıdaları ilk günkü tazeliklerinde uzun süre saklayabilirsiniz. Çok sevdiğiniz meyve ve sebzeleri ihtiyacınızdan daha da fazla satın alarak ilk günkü tazeliklerinde tüketebilirsiniz.
  • Gardrop tipi buzdolapları mevcut yenilikçi teknolojileri ile hassas bir nem kontrolü sağlarlar. Tat ve aromaları korunan gıdalarınız, kullanılan teknoloji ile fotosentez yapmaya devam eder. Bu sayede gıdaların bozulma ve bayatlamaları ortalama bir aya kadar gecikir.

Örneğin bir yemek yaptınız ve yemeğin büyük bir kısmı arttı. Ertesi gün aynı yemeği yemek istemiyorsanız yaptığınız yemeği çöpe dökmenize gerek kalmaz. Yemeğinizi ağzı kapalı bir şekilde raflara yerleştirirseniz, canınız ne zaman çekerse zahmetsizce tekrar çıkarıp yiyebilirsiniz. Özellikle yemek yapmaya daha az vakti olanlar için bu tip buzdolapları adeta bir nimet. Haftalık yemeğinizi tek günde yaparak dolabınızda ilk günkü tazeliğinde saklayabilirsiniz.

İlk günkü tazelikte tüketebileceğiniz sebze ve meyveler ideal soğuklukta tutuluyor.

Satın Almadan Önce

Bu tür buzdolapları yeni teknolojilerle tasarlanır, diğer buzdolaplarına göre daha yüksek fiyatlıdır ve sık yenilediğimiz bir mutfak eşyası değildir. Satın almaya karar vermeden önce ihtiyaçlara yönelik uygun bir ürün olup olmadığına ve kullanılacak alanın boyutuna çok dikkat edilmelidir.

Mutfağınızın ölçülerini belirlendikten sonra sizin için uygun olan Samsung, LG, Siemens, Bosch ve Profilo gibi bu alandaki öncü markaların modelleri arasından dilediğinizi seçerek MediaMarkt’ın uygun ödeme koşulları ve fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, işlevsellik ve ebatlardan bahsetmişken öne çıkan bu tür buzdolaplarından birini gelin birlikte yakından inceleyelim.

 

Kalabalık aileler ve haftalık-aylık alışveriş yapanlar için daha fazla saklama kapasitesi.

 

SIEMENS KA90GAI20N No-Frost Buzdolabı

91 cm x 177 cm x 75 cm boyutunda olan buzdolabı, elektrikler kesildiğinde bile dört saat süresince besinlerinizi koruyor. MultiAirflow soğutma sistemi kullanan cihaz, hava akış sistemi sayesinde buzdolabının içerisindeki her noktada eşit soğukluk sağlıyor. 

Buzdolabının her noktasını aydınlatan, ışıl ışıl bir iç ortam sunan LED aydınlatmanın, cihazın ömrü boyunca değiştirilmesi de gerekmiyor. A enerji sınıfı buzdolaplarına göre %20 daha az enerji harcayan bu buzdolabı, soğutucu ve dondurucu bölümleri için ayrı sıcaklık kontrolü ile birlikte süper soğutma özelliği ile süper dondurma özelliğini bir arada sunuyor. Bu özellik besinlerdeki tat ve tazeliğin korunmasında çok önemli.

Ayrıca tek tuşa basarak küp şeklinde buz, parçalanmış buz veya içme suyu, yine tuşlar üzerinden işlem yapıldığında ışıklandırma, otomatik buz hazırlama gibi özellikle yaz aylarında hayat kurtaran ek fonksiyonları da bulunuyor.

608 litre iç hacme ve hyperFresh plus tazelik sistemine sahip bu noFrost buzdolabı, kalabalık aileler ve haftalık-aylık alışveriş yapanlar için daha fazla saklama kapasitesi sunarken, nem ayarı yapılabilen kapalı çekmecesi sayesinde yiyeceklerin uzun süre taze kalmalarına imkan tanıyor.

Rüya gibi bir buzdolabı öyle değil mi?

Derin dondurucu almadan önce bilmeniz gerekenlere yer verdiğim diğer bir yazımı okumanızda da fayda var. İşlevi, çeşitleri ve iyi bir derin dondurucunun sahip olması gereken özellikleri “Derin Dondurucu Almadan Önce” başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

Derin Dondurucu Almadan Önce

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın