Boston Dynamics SpotMini dans pistini salladı

0

Bruno Mars şarkısıyla dans eden Boston Dynamics’in SpotMini adlı ‘popüler’ robotu, inovasyon anlamında gelinen noktaya dair eğlenceli bir seviyeyi gözler önüne serdi. İşte detaylar ve ‘o’ video…

Boston Dynamics tarafından geliştirilen robotlardan biri olan SpotMini, belki de en çok öne çıkanlar arasında. Teknoloji şirketinin robotik alanındaki know-how’ına dair işaretleriyle sıklıkla videolara konu olan SpotMini, bir kez daha sahnedeydi.

Bruno Mars’ın ‘ikonik’ Uptown Funk şarkısı eşliğinde dans ederken kayıt altına alınan robot, yeteneklerini gözler önüne serdi.

Haberin devamında yer alan videoda Bruno Mars’ın hareketli parçasıyla etrafa neşe saçarak dans ettiği görülen robot, sadece sallanmakla kalmadı, ilginç figürler de sergiledi. Bazen takılabilir kolunun harekete geçtiği görüldü. Esnekliği de dikkat çekti.
Daha fazlası için hemen aşağıdaki videoya göz atmalısınız.

SpotMini ve daha büyük kuzeni Atlas’ın çeşitli yeteneklerine sıklıkla tanıklık ettik. Özellikle insansı tasarıma sahip olan Atlas’ın yaptığı çılgınca şeyler hala hafızalarda.

Yıl sonuna kadar 100 adet üretilecek…

Diğer yandan Boston Dynamics, SpotMini için son kullanıcı satışlarına başlamayı hedefliyor. Yıl sonuna kadar 100 adet SpotMini üretilmesi ve 2019’da sayının daha da artırılması planlanıyor. Ne kadar ilgi görür bilinmez ama uzun yıllardır teknoloji gündeminde yer alan Boston Dynamics robotunun ev işlerinde ya da endüstriyel kullanım amacıyla tercih edilebileceği düşünülüyor.

Boston Dynamics’e dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın