Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiRobot Atlas görenleri şoke ediyor!

  Robot Atlas görenleri şoke ediyor!

  Ekran Resmi 2016-02-25 11.18.08

  Google’ın bir parçası olan Boston Dynamics, teknoloji dünyasında zaman zaman konu olan ilginç markalar arasında. Mühendis Marc Raibert tarafından kurulan firmanın yoğunlaştığı alan robotik teknolojiler ve bu noktada ulaştıkları seviye, bilim-kurgu filmlerini aratmayacak düzeye ulaşmış durumda. En son gelişme ise Atlas adı verilen robot ile ilgili…

  Yayınlanan yeni bir videoda, geliştirme aşaması devam eden Robot Atlas’ın üstün yetenekleri gözler önüne seriliyor. İnsansı robot, bir mühendislik harikası adeta; engebeli arazide inanması güç bir başarıyla yürüyebiliyor. Karlı zeminde yapabildikleri oldukça sansasyonel. Ayrıca sensörler vasıtasıyla engellerden kaçabiliyor…

  Yetenekleri saymakla bitmeyecek gibi. Ağır cisimleri kaldırabiliyor örneğin. Kapı açıyor, yüzüstü kapaklanarak ayağa kalkabiliyor… Boston Dynamics, Atlas ile gelecekte çeşitli alanlarda insanoğlunun yerini alabilecek yeni sahaların peşinde görünüyor. Bir tür teknoloji evrimine daha işaret ediyor Atlas.

  Robotik mühendislik adına bir robota kazandırılan ilginç özelliklere dair bu yeni örneğe haberin devamındaki videoya tıklayarak daha yakından bakabilirsiniz. İyi seyirler.

  [vsw id=”rVlhMGQgDkY” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Öte yandan Boston Dynamics’in başka adımları da söz konusu. Örneğin BigDog, ‘uçlardaki’ hareket yetenekleri ile iddialı. Kimi otoritelere göre oldukça ürpertici bulunduğunu da ekleyelim. Haberin devamındaki videoya göz atmayı ihmal etmeyin:

  [vsw id=”cNZPRsrwumQ” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Gündeme ilişkin daha fazla haber için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN