Bose ilk kablosuz kulak içi kulaklığını tanıttı

0

Son dönemde sayıları gittikçe artan kablosuz kulak içi modellerine bir yenisi daha eklendi. Tanınmış ses teknolojileri markalarından Bose, kendi ürün hattı açısından bir ilk olan, kablosuz özlelikli kulakiçi kulaklık modeli SoundSport Free’yi lanse etti.

Apple’ın kablosuz AirPods’u ve Danimarka merkezli Bang & Olufsen’in tanıttığı BeoPlay E8’e rakip olarak gelen SoundSport Free’de kulaklık parçaları tamamen bağımsız bir yapıda geliyor. Bu sayede herhangi bir kablonun sistemde yer almadığı, konforu yüksek bir dinleme deneyimi vaat ediliyor.

Sportif aktivitelerde kullanım odaklı modelin silikon malzemesi, su sıçramalarına dayanıklılık (IPX4 sertifikası var) gibi izolasyon öncelikli özellikleri dikkat çekiyor. Diğer yandan Bose Connect iOS uygulaması, Apple mobil cihaz kullanıcılarının kulaklığı kaybettikleri anlarda kolaylıkla bulmalarına yardımcı oluyor.

Kılıf içinde şarj olan model, tam dolu pille 5 saate varan süreyle müzik dinleme imkanı tanıyor. Bluetooth destekli, Siri ve Google Assistant uyumlu Bose SoundSport Free için belirlenen renkler arasında siyah, koyu mavi ve kahve rengi bulunuyor. Satışa sunulacak ilk model koyu mavi ve resmi adı da Midnight Blue.

Ekim ayında pilot ülkelerde satışlarına başlanacağı duyurulan Bose SoundSport Free için Türkiye satış fiyatı ve tarihi ise henüz netlik kazanmış değil.

Cevap bırakın