Kablosuz Apple AirPods ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2016-09-08_02_07_19

7 Eylül 2016 tarihli yılın merakla beklenen Apple lansmanında sahne iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ında. Cihazlar önemli teknoloji geliştirmeleri ile gelirken Apple, 2. Nesil akıllı saat serisini de duyurdu. Ve arka planda kalan bir yenilik daha vardı; şirketin kablosuz kulaklık modeli. Apple AirPods isimlendirmesiyle gelen bu minik aygıtlar, iPhone’larla birlikte uzun yıllardır gelen EarPods’un tasarım çizgisine yakın olmalarına karşın kablosuz olarak çalışıyorlar.

AirPods, kullanım kolaylığı ile dikkat çekecek gibi. Çünkü herhangi bir kurulum gerektirmiyor, işlev göstermesi için Apple cihazınıza ( Apple Watch, iPhone, Mac, iPad) yaklaştırmanız ve kulaklığa dokunmanız yetiyor. Kulağa takılı olduğunu anlıyor, çıkarıldığında ise müziği duraklatıyor. İki kere dokunduğunuzda Siri’yi aktif hale getiren AirPods, bu şekilde iPhone elinizde olmadan da sorularınıza yanıtlar almanıza ve daha fazlasına imkan tanıyor.
Ekran_Resmi_2016-09-08_02_07_51

Kutu içeriği

Apple W1 çipi ile gelen kulaklıklar, bu sayede daha verimli kablosuz bağlantı ve daha iyi ses kalitesi vaat ediyor. Şarj edilmesi gereken AirPods, tek şarjla 5 saat çalışıyor, özel şarj kutusunda her 15 dakikalık şarjda ise 3 saat daha aktif olarak deneyimlenebiliyor. Şarj kutusu da toplam 24 saatlik enerji yüklü şekilde kullanılabiliyor. Pil durumu için Siri’ye AirPods’umun şarjı ne durumda?” diye sorabilirsiniz.

Türkiye pazarına ekim ayı itibarıyla teknoloji raflarında yer almaya başlayacağı belirtiliyor. Satış fiyatının ise 779 TL olacağı kaydedildi.

NOT: Görseller Apple.com.tr’den alınmıştır. 

Cevap bırakın