Blackmagic 12K kayıt yapabilen kamerasını duyurdu

0

Blackmagic Ursa Mini Pro, sinema ve yayıncılık sektöründe çalışan profesyonellere hitap ediyor…

Sinema sektörünün başarılı firmaları arasında yer alan Blackmagic, 12K çözünürlükte kayıt yapılabilen yeni kamerasını satışa çıkardı. Ursa Mini Pro 12K model adına sahip kamera, sinema ve yayıncılık sektöründe çalışan profesyonellere hitap ediyor.

2K gibi oldukça yüksek görüntü çözünürlüğü sunan Ursa Mini Pro 12K “görüntü çözünürlüğünün” akıllı telefon sektöründe olduğu gibi sinema dünyasında da yaşanan büyük rekabete dahil oluyor. Sektörde RED firmasının ürettiği kameraları dha çok görsel de Blackmagic ses getirmesi beklenen yeni 12K kamerası ve önemli hamleleri ile rakibinden pay kapmayı hedefliyor.

Daha önce çıkardığı Pocket Cinema Camera 4K ile beğeni kazanan Blackmagic, yeni kamerası ile bu kez çözünürlük sınırını yukarıya çekmeye odaklanıyor. 12K çözünürlüğü ile sınırları zorlayan Ursa Mini Pro 12K Super 25 sensör kullanıyor. Kamera bu sayede 12K çözünürlüğü 60 fps hızında kayıt edebiliyor. Ayrıca her karede 14 dinamik aralık duraklı olarak 80MP çözünürlükte RAW fotoğraflar da çekilebiliyor.

Kamera 12K çözünürlüğün haricinde 8K çözünürlükte 110fps hızında, 4K çözünürlüünde ise 220fps hızında video kaydı yapabiliyor. USB Tip-C ile harici kayıt yapabilen makinede değiştirilebilir lensler bulunuyor. Entegre olarak 2,4 ve 6 duraklı ND filtreleri olan kamera üzerindeki 4 inç boyutundaki ekranı ile kontroller kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Blackmagic Ursa Mini Pro 12K 9995 dolar fiyatı etiketiyle satışa çıkarıldı.

Cevap bırakın