Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn popüler bilgisayar aksesuarları

  En popüler bilgisayar aksesuarları

  Kişisel bilgisayarımızdan alacağımız verim ve konforu artırmak bizim elimizde. Bu konuda aksesuar ürünleri bize yardımcı oluyor. Gelin şimdi bilgisayarımızı tamamlayacak teknolojik oyuncaklara birlikte bakalım

  Bilgisayarımız için ihtiyaç duyduğumuz aksesuarlar, teknolojik alışveriş listemizin ilk sıralarında yer alıyor. Çünkü bilgisayarımızın performası ve ondan alacağımız verim bize daha konforlu bir ortam sağlıyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim en popüler bilgisayar aksesuarlarına göz atıyoruz.

  LEXAR NS100 2.5” 256GB SATA SSD

  LEXAR NS100 2.5” 256GB SATA SSD

  Bilgisayar aksesuarları kategorisinde en popüler ürünlerin başında LEXAR tarafından üretilen 256GB veri depolama kapasiteli SSD geliyor. LEXAR’ın bu ürünü, bilgisayarlarının performansını artırmak isteyenlerin klasik sabit disklerin yavaşlığından SSD süratine geçmesinin ekonomik yolunu sunuyor. 520MB veri okuma ve yazma hızına sahip olan bu ürün, bilgisayarınızın yavaşlığından şikâyetçiyseniz sizin için hayat kurtarıcı bir çözüm olabilir.

  SEAGATE Back Up Plus 2,5" 5TB

  SEAGATE Back Up Plus 2,5″ 5TB

  SSD’ye terfi ettikten sonra sıra geliyor bilgisayarımızdaki verilerin güvenliğini sağlamaya. Her ne kadar bilgisayarımızdaki verilerin güvende olduğunu düşünsek de, olası bir veri kaybı faciası yaşamamak için düzenli olarak, en azından haftada bir yedek almakta yarar var. Bu aşamada harici diskler kullanışlı ve pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan SEAGATE’in Back Up Plus serisi diskleri verilerinizi yedeklemek için kullanabileceğiniz ideal seçenekler arasında.

  KINGSTON DataTraveler50 128GB

  KINGSTON DataTraveler50 128GB

  Taşınabilir bellekler, verilerimizi bir yerden başka bir yere götürmemiz gerektiğinde kullandığımız pratik dijital oyuncaklar. Bilgisayar aksesuarları kategorisinde öne çıkan KINGSTON firmasının DataTraveler50 model taşınabilir diskleri farklı depolama kapasiteleriyle satışa sunuluyor. 110 MB/s veri okuma, 15 MB/s veri yazma performansına sahip DataTraveler50 serisinin 128GB veri depolama kapasiteli modeli büyük ilgi görüyor. Ürün, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz kullanılabiliyor.

  LOGITECH H110 Mikrofonlu Kulaklık

  LOGITECH H110 Mikrofonlu Kulaklık

  Bilgisayarınızda günlük kullanım için yeterli olabilecek şekilde tasarlanan LOGITECH’in H110 model mikrofonlu kulaklığı, en çok ilgi gören aksesuarlardan bir diğeri. 3.5 mm mikrofon ve ses bağlantı girişiyle bilgisayara kabloyla bağlanan bu kulaklık, videolu görüşmelerinizde, müzik dinlerken ya da oyun oynarken sizin için yeterli olacaktır. LOGITECH H110’un mikrofonu 180° dönebiliyor ve dilediğiniz gibi yönlendirerek kullanabiliyorsunuz. Yumuşak süngerli kulak başlıkları olan ürün uzun süre kullanımlarda bile rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış.

  TUNCMATIK Akım Koruyucu Priz

  TUNÇMATİK Akım Koruyucu Priz

  Şebeke elektriğinde oluşan ani düşme, yükselme ve yıldırım etkilerine karşı bilgisayar başta olmak üzere, değerli elektronik cihazları korumak için akım koruyucu özelliği bulunan prizler kullanmamız gerekir. TUNÇMATİK firmasının bu ürünü şebekeden aşırı akım geldiğinde otomatik olarak enerjiyi keserek hassas elektronik cihazların zarar görmesini engelliyor. Üzerinde 3 adet çocuk emniyetli priz bulunan üründe dahili olarak açma kapama anahtarı mevcut. Bu sayede gerektiğinde prize bağlı tüm cihazlarınızın enerjisini hemen kesebiliyorsunuz.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda en popüler bilgisayar aksesuarlarını inceledik. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla aksesuar seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ önerileri

  Sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ önerileri

  Sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ önerileri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN