Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBazı iPhone 6s modellerinde aşırı ısınma sorunu

  Bazı iPhone 6s modellerinde aşırı ısınma sorunu

  iphone-6s-iphone6s-plusApple’ın iPhone 6s modelleri, birçok ülkede satışa sunulmuş durumda. Genel olarak müşteri memnuniyetinin üst seviyede olduğu görülen akıllı telefonlar için bazı kullanıcılar ise aşırı ısınma sorunlarını dile getiriyorlar. iPhone 6s ile ilgili olarak kullanıcıların etkileşimine olanak tanıyan, tanınmış bir platformda (Reddit.com), cihazın aşırı ısınması ile ilgili şikayetler dile getirildi. Nispeten yüksek bir şikayet oranına ulaşan bu konu, cihazların bazılarında yazılımsal ya da başka faktörlerin bataryayı normalinden daha yüksek bir sıcaklık noktasına çıkarmış olabileceğine işaret ediyor.

  Aşağıda görülen fotoğraf, söz konusu platformda paylaşılmış çok sayıda görselden biri. iPhone 6s’in kamera uygulamasının açılmak istendiği, aşırı ısınma sorunu nedeniyle bir uyarının ekrana geldiği ve dolayısıyla yapılmak istenen işlemin de gerçekleştirilmediği görülüyor. Bu uyarı mesajını serin bir ortam sıcaklığında, arka cebinde taşıdığı akıllı telefonundan aldığını belirten kullanıcı; cihazın aşırı ısındığına dikkat çekiyor.

  iphone-6s-isinma

  Apple iPhone 6s için aşırı ısınma sorunu böylelikle ilk kez rapor edilmiş oluyor. Yüksek olasılıkla arka planda çalışan uygulamalarla ilişkili olarak pilin ısınmış olduğu görülüyor. Bu normal bir durum değil. Ayrıca Facebook üzerinden de bu yönde çeşitli paylaşımların olduğu görülüyor.

  Eğer bir iPhone 6s satın almayı düşünüyorsanız, söz konusu problemin çok yaygın olmadığını hatırlatalım. Öte yandan Apple’ın bu noktada yazılımsal bir çözüm üretmesi ya da ilgili sorunun çözümüne ilişkin başka adımlar atması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  iPhone 6s’in özelliklerine göz atmak için buraya tıklayınız.

  Apple iPhone 6‘yı Media Markt üzerinden satın almak için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN