Assassin’s Creed Origins’in çıkış tarihi ve detayları açıklandı

0

Yeni Assassin’s Creed, daha önce ortaya çıkan detayları doğruluyor ve serinin meraklılarını bu kez Eski Mısır’a davet ediyor…

Assassin’s Creed, şüphesiz son yılların adından en çok söz ettiren video oyunu serilerinden. Birkaç yıldır çeşitli olumsuzlukları ile bir miktar deforme olmasına karşın, yapımın hala kökenlerinin elde ettiği başarının izlerini koruduğu görülüyor. Dünya genelinde milyonlarca oyuncunun merakla beklediği sonraki Assassin’s Creed yapımı da bu noktada önem taşıyordu. Daha önceden tahmin edildiği üzere yılın en önemli oyun fuarlarından biri olan E3 kapsamında çeşitli detayları resmi olarak paylaşıldı.

Buna göre oyun, Assassin’s Creed Origins adıyla geliyor. Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz haberde, oyunun hangi isimle geleceğine dair iddiaları aylar öncesinde aktarmıştık. Haklı çıktığımızı belirtelim.

Oyun, bu kez Mısır’a taşınıyor. Serinin önceki oyunlarına göre daha derin RPG öğeleri ile donatıldığı kaydediliyor. Yapımın ilk bilgiler ışığında Dark Souls’dan izler taşıdığı yönünde de kimi yorumlar gelmiş durumda. Öne çıkan diğer özellikleri arasında sürülebilir develer de bulunuyor. İlginç bir deneyim olacağına şüphe yok.

Yapımın, klasik versiyonuna ek olarak bir Gold Edition paketiyle birlikte sunulacağı da aktarılanlar arasında. Ayrıca çelik oyun kutusuyla gelecek Deluxe Edition paketi de söz konusu. İçeriğinde neler olacağı ise henüz net olarak bilinmiyor. En çok merak edilen konuya geldi sıra…

Assassin’s Creed Origins, 27 Ekim 2017’de piyasaya sunulacak. Yeni oyun konsolu Microsoft Xbox One X için 4K görüntü sunan versiyonun da hazır olacağı kaydedildi. Xbox One X hakkında daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın