Microsoft Xbox One X tanıtıldı

0

Microsoft, Electronic Entertainment Expo (E3) 2017 kapsamında gerçekleştirdiği basın konferansında, daha önce Project Scorpio olarak adlandırılan oyun konsolunu tanıttı. Merakla beklenen konsol, Xbox One X adıyla geldi. İddialı özelliklere sahip olan konsol için Microsoft, ‘Dünyanın en güçlü oyun konsolu’ ifadelerini kullandı.

Yeni Microsoft Xbox One X, AMD tarafından geliştirilen ve 2.3 GHz maksimum saat hızlarında çalışabilen 8 çekirdekli Jaguar işlemci, 12 GB DDR5 RAM, 1 TB HDD, 4K UHD Blu-Ray sürücüsü özellikleri ile dikkat çekiyor. Son derece güçlü bir donanım yapısı vaat ediyor. 4K çözünürlük desteği ile gelmesinin yanı sıra RAM ve işlemci tarafında fark yaratmayı başarıyor. Ayrıca konsolun ekran yenileme oranını, oyunun kare hızıyla eşleştiren AMD FreeSync teknolojisini de teknik detayları arasında bulundurduğunu belirtelim.

60fps’de 4K oyun imkanı sunan konsolun soğutma sistemi de öne çıkıyor. Xbox One X, Nvidia GTX 1080 gibi hard-core ekran kartlarında kullanılan, Hovis imzası taşıyan yenilikçi bir soğutma sistemi ile geliyor.

Öte yandan söz konusu konsol, tüm zamanların en kompakt Microsoft konsolu özelliğine de sahip; Xbox One S’den 5 mm daha ince ve 6 cm’lik kalınlığı ile bir hayli zarif göründüğü yönünde yorumlar alıyor.

Ve oyunlar; Xbox One X 4K çözünürlük desteği sunan bir dizi iddialı oyunla beraber sunulacak. Bunlar arasında Forza Motorsport 7, Metro: Exodus, Assassin’s Creed: Origins, Middle Earth: Shadow of War ve BioWare’s Anthem bunlardan bazıları. Sevindirici bir detay olarak Xbox One kullanıcıları, hesaplarını ve oyunlarını One X’e doğrudan aktarabilecekler.

Ürünün 7 Kasım 2017’den itibaren satışlarına başlanacağı kaydedildi.

Cevap bırakın