Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple’dan iddialara yalanlama

  Apple’dan iddialara yalanlama

  Ekran_Resmi_2015-08-06_02_36_57Apple’ın MVNO olarak bilinen sanal operatör projesi konusunda hazırlıklarda bulunduğu, ABD’nin en saygın medya organlarından Business Insider’da yer almış, ilgili gelişme teknoloji dünyasında ses getirmişti.

  Temelde operatör servislerinin altyapıları üzerinden gerçekleştirileceği, sadece bir operatör yerine birden fazla operatör firmanın desteğinin arkasına alınması beraberinde de kullanıcılara çok daha verimli bir veri bağlantısı performansının sunulmasına odaklı olacağı iddia edilen Apple projesi akıllarda soru işareti uyandırmıştı.

  Apple adına yürütülmekte olduğu iddia edilen sanal operatör servisi projesinin kısa süre içerisinde hazır olmayacağı, en az 5 yıl içinde kullanıma sunulacağı belirtilmişti. Elbette bunlar, çeşitli kaynaklara dayandırılan iddialar şeklindeydi. Nihai bir açıklama ya da takvim bilgisinin resmi olarak paylaşılması bekleniyordu ki açıklama geldi.

  iphone-6

  Apple, buraya tıklayarak detaylarına ulaşabileceğiniz mobil operatör işine gireceği yönündeki iddialara yanıt verdi. Şirketin mobil operatör servisi üzerinde herhangi bir hazırlık içinde olmadığı resmi olarak açıklandı. CNBC’ye verilen açıklamada ‘şu an için’ ibaresi ise dikkat çekti. Yani ilgili yorumlara göre Apple, bu alanda önümüzdeki süreçte çalışmalarda bulunabileceği konusunu açık bırakmış oldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN