Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple mobil operatör işine girebilir

  Apple mobil operatör işine girebilir

  cmi_Naked-Tough_iPhone-6-Plus_Clear-Clear_CM031443_lifestyle_2_1024x1024

  Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Apple’ın MVNO olarak da bilinen sanal mobil operatör servisi hazırlığında olduğu ve bu yöndeki test aşamalarının ABD sınırları içinde devam ettiği iddia edildi. Ülkedeki önde gelen medya platformlarından birinin aktardığı haberde Apple’ın hizmetini sadece ABD’de değil, Avrupa’da da uygulamaya koyma planları yaptığı kaydedildi.

  Temelde operatör servislerinin altyapıları üzerinden gerçekleştirileceği, sadece bir operatör yerine birden fazla operatör firmanın desteğinin arkasına alınması beraberinde de kullanıcılara çok daha verimli bir veri bağlantısı performansının sunulmasının hedeflendiği belirtiliyor. Bu olası adım, Apple için hem yeni bir gelir modeli hem de kullanıcılarına daha verimli bir bağlantı yapısı sunmayı hedefliyor gibi görünüyor.

  iphone-6

  Öte yandan Apple adına yürütülmekte olduğu ifade edilen sanal operatör servisinin kısa süre içerisinde hazır olmayacağı, en az 5 yıl içinde kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Elbette bunlar, çeşitli kaynaklara dayandırılan iddialar şeklinde. Nihai bir açıklama ya da takvim bilgisinin resmi olarak paylaşılmadığını belirtmekte fayda var.

  Bu projenin daha önce Google’ın kullanıma sunduğu Project Fi adlı hizmetle yakından ilgisi bulunuyor. Projcect Fi ile aynı çalışma prensibine sahip olduğu konusunda emareler bulunan Apple projesinin nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN