Apple Watch Series 7’nin öne çıkan özelliklerini sizin için derledim

0

Series 6’ya kıyasla daha dayanıklı olan ve daha hızlı şarj edilebilen Apple Watch Series 7’nin öne çıkan özellikleri yazımda sizi bekliyor.

Series 6’ya kıyasla daha dayanıklı olan ve daha hızlı şarj edilebilen Apple Watch Series 7’nin öne çıkan özellikleri ve önceki versiyonla farklarını sizin için derledim.

 

Apple watch Series 7‘nin Nesi Farklı?

Eylül 2021’de gerçekleşen Apple Event 2021’de tanıtılan ve ön siparişe 8 Ekim’de açılan Apple watch Series 7, ekran büyüklüğünden renk seçeneklerine, ekran parlaklığından hızlı şarja kadar pek çok fark yaratan özelliği ile öne çıkıyor. Kanda oksijen değeri ölçmesi ve EKG uygulaması ile giyilebilir teknoloji ürünlerinin dışına çıkarak sağlık konusunda da kullanıcısına yol gösteriyor. Apple’ın bu en yeni akıllı saati, her ne kadar çoğunlukla Apple Watch Series 6’nın yükseltilmiş bir versiyonu olsa da bazı benzersiz özellikleri ile öne çıkıyor.

 

Apple watch Series 7’nin öne çıkan özellikleri

18 saatlik pil ömrü, eski seri ile aynı CPU’yu koruyan Series 7, kenarları %40 inceltilmiş, Series 6’ya göre yaklaşık %20 daha büyük bir ekran alanı ile geliyor. Series 3’e göre ekran alanını %50’nin de üzerinde büyütülen Apple watch Series 7, ekran oyunun kurallarını değiştiriyor ve önceki nesil modellere geri dönmeyi zorlaştırıyor. 

Ekranın biraz daha büyük olmasının beraberinde getirdiği birkaç önemli özellik daha var. Öncelikle ekranın büyük olması, okunabilen mesaj uzunluğunu arttırmakla kalmıyor, ikonların ve düğmelerin de daha büyük olmasını sağlıyor. Series 7’nin büyük ekranı, hem kullanım rahatlığı hem de giyilebilir bilgi işlemi daha günlük uygulamalara uyarlayarak bileğinizden üretken olmayı da pratik hale getiriyor. 

Ekranın daha büyük olmasının beraberinde getirdiği yeni özelliklerden biri de yalnızca Apple Watch Series 7’de bulunan QWERTY klavye. Bu klavye sayesinde telefonunuzu kullanmaya gerek kalmadan mesajları cevaplayabiliyorsunuz. Sesinizi kullanarak yanıtlayabildiğiniz mesajların yazımı neredeyse sıfır hatayla tamamlanıyor. Watch Series 7, ekrana gelen mesajlar için otomatik seçilebilir metinleri de önerinize sunuyor. 

 

Apple Watch’unuz adeta mini bir iPhone’a dönüşüyor

Apple Watch 7, Apple Watch SE veya Apple Watch 3’te bulamayacağınız özel bir watchOS 8 sürümü ile birlikte geliyor. Yeni beş alüminyum kasa rengi seçeneği ile gelen Series 7, iç mekanlarda bileğiniz aşağıdayken %70 daha parlak görünen Açık Retina ekranı ile daha konforlu bir deneyim sunuyor. Hep Açık Retina Ekran’ın daha parlak olduğunu ve saati veya bildirimlerinizi kontrol etmek için ekranı uyandırmanıza gerek kalmadığını ve yan açılardan da ekranı okumanın mümkün olduğunu belirtmem lazım.

Watch series 7, aynı zamanda çatlamaya da dayanıklı hale getirilmiş. WR50 derecesi ile yaklaşık 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık ve IP6X toza dayanıklılık derecesi sunan Apple Watch Series 7’nin sürekli hareket halinde olan, ağır sporlarla uğraşan ve saatini riske atmak istemeyenler aynı zamanda çatlamalara karşı daha dayanıklı hale getirilmiş.

 

 

 

Apple Watch Series 7’’nin tamamen şarj olması yaklaşık 1 saat sürüyor

Apple Watch Series 7’yi Series 6’dan ayıran özelliklerinden biri de kutu içeriğindeki yeni şarj kablosu. Önceki modellerin aksine Apple Watch Series 7’nin şarj kablosunda USB C bağlantı kullanılmış. Series 7’nin 8 dakikalık hızlı şarj süresi bulunuyor.  Yenilenen şarj mimarisi ve USB-C hızlı şarj kablosu sayesinde pil düzeyi yaklaşık 45 dakika içinde %0’dan %80’e ulaşabiliyor. Tamamen şarj olması ise yaklaşık 1 saat sürüyor. 

Apple Watch, App Store’daki binlerce uygulamaya doğrudan bileğinizden erişebilmenize olanak veriyor. Sörf, fotoğrafçılık, astronomi ve çok daha fazlası. Aklınıza gelebilecek her konu için bir uygulama bulabiliyorsunuz. 

Apple Watch’unuz iPhone’unuza bağlı olduğu sürece, herkesle ve her şeyle her zaman bağlantı halinde kalıyorsunuz. Apple Watch Series 7 ile müzik veya podcast dinlemek, yürüme, bisiklet sürme, pilates gibi antrenmanlarınız için takip özelliği çok kullanışlı. Saatiniz beden hareketlerinize göre yaptığınız antrenmanı tanıyor ve takibini yapıyor. 

Bir önceki modelde gördüğümüz kandaki oksijen, elektrokardiyografiye benzer EKG sonuçları ve uyku takibi de sağlığınız için olmazsa özellikler arasında yer alıyor. 

 

Walkie-Talkie uygulamasını denemenizi öneririm 

Apple Watch’unuz adeta mini bir iPhone’a dönüştüren bu özelliklerin yanında pek konuşulmayan ama büyük bir pratiklik sağlayan Walkie-Talkie uygulamasını da son olarak belirtmek isterim. Tek bir dokunuşla kesintisiz iletişim kurmak için kullanabileceğiniz Walkie-Talkie özelliği kalabalık ortamlarda telefon olmadan da konuşmayı mümkün kılıyor. Walkie-Talkie’nin çalışması için FaceTime’ın gerekli olduğunu, bu nedenle, iPhone’unuzda FaceTime’ı sildiyseniz yeniden indirmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

 

En iyi iPad Pro Uygulamaları 

iPad Pro’nuzu iş istasyonuna, film yapım stüdyosuna ve hatta bir tuvale dönüştürecek “En iyi iPad Pro Uygulamaları” aşağıda sizi bekliyor.

 

En iyi iPad Pro Uygulamaları

 

 

Cevap bırakın