En iyi iPad Pro Uygulamaları

0

iPad Pro’nuzu iş istasyonuna, film yapım stüdyosuna ve hatta bir tuvale dönüştürecek “En iyi iPad Pro Uygulamaları” yazımda sizi bekliyor.

Tabletten ötesi iPad Pro 12.9 

Apple Inc tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan ve ilk olarak Kasım 2015’te kullanıma sunulan iPad tablet bilgisayar serisi, yeni iPad Pro modeli ile benzersiz bir deneyime davet ediyor. 

12,9 inç ve 11 inç olmak üzere iki farklı model olarak satışta olan yeni iPad Pro, ProMotion teknolojisi ile 120 Hz’e kadar ekran yenileme hızı sunuyor. Gücünü 4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli M1 çipinden alan iPad Pro, 128 GB, 256 GB veya 512 GB depolama seçeneklerinin yanında, çok başarılı kamerası ile öne çıkıyor. Arka kısmında 12 megapiksellik f/1.8 diyafram açıklığına sahip geniş açılı kamera ve 10 megapiksellik f/2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kameraya sahip olan iPad Pro, ultra geniş açılı kamerası ise 125° görüş alanına sahip. 

 

 

Cihaza özel tasarlanan; Apple Pencil, Magic Keyboard ve Smart Keyboard Folio, iPad Pro’yu kullanma keyfinizi katlıyor. iPad Pro’nuzu iş istasyonuna, film yapım stüdyosuna ve hatta bir tuvale dönüştürmek isterseniz, keyifle kullandığım ve deneme listenize almanızı önerdiğim uygulamaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

En iyi iPad Pro Uygulamaları

iPad’inize değer katacak uygulamalara Apple Pencil ile kullanmanızı önerdiklerimle başlamak istiyorum. iPad Pro, Apple Pencil’ın gücüyle çizim yapmanız için etkileyici bir tuvale veya kullanışlı bir not alma aygıtına dönüşüyor. Not alma uygulaması olarak Notability ile adeta bir tuvale dönüşen Procreate’i denemenizi öneririm. Procreate, görüntüleyebileceğiniz eskizleri, tabloları ve illüstrasyonları oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlıyor ve kullandığınız Apple Pencil’ın keyfini tam olarak çıkartmanızı mümkün kılıyor.

Şimdi gelin genel kullanım için önerdiğim uygulamaları görelim.

 

iWork for iPad

Üretkenliğinizi üst seviyeye çıkaracak üç ayrı uygulamayı (Keynote, Numbers ve Pages) bir arada bulabileceğiniz mobil ofis paketi mutlaka sahip olmanız gereken uygulamaların en başında geliyor. 

 

itSeez3D

iPad’inizi mobil bir 3D tarayıcıya dönüştüren bu uygulama, 3D tarama oluşturmak için çok sayıda 2D görüntüyü birleştirmek yerine gerçek 3D verileri kullanıyor.  Uygulama ile taramalarınızı döndürülebilir 3D şekiller olarak görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.

 

Adobe Illustrator

Adobe’nin Apple tabletler için kullanılabilen  bu vektör grafik uygulaması ile hareket halindeyken bile dilediğiniz tasarımları yapabilirsiniz. Onlarca yeni özellikle gelen uygulamanın kullanıcılardan gelen öneriler eşliğinde güncellediğini de belirtmekte fayda var.

 

Instapaper

iPad Pro’lar çevrimiçi okuma deneyimini de adeta dönüştürüyor. Çevrimiçi okuma veya çevrimdışı olsanız bile okuma metinlerini, web sitelerini, dergi ve çizgi romanları kaydetme olanağı sunan Instapaper’ı da öneriyorum. 

 

Adobe Lightroom

Fotoğraf düzenleme işleri ile fazlaca meşgulseniz Adobe Lightroom ile doğrudan ham kamera dosyalarıyla çalışarak benzersiz çalışmalar ortaya koyabilirsiniz. Mobil fotoğraf düzenleme uygulama deneyimini üst seviyeye çıkaran Lightroom’u da mutlaka denemenizi öneririm.

 

Save2PDF

Bir Word dosyasından, Excel tablosundan veya Pages belgesinden tek bir PDF oluşturmak ya da önceden oluşturulmuş bir PDF’nin önüne veya arkasına yeni bir sayfa eklemek isterseniz, Save2PDF ile tüm bu işlemleri yapabilirsiniz. Belgeleri düzenlemeyi, sıkıştırmayı ve yazdırmayı kolaylaştıran Save2PDF’de listenizde bulunsun.

 

Apple GarageBand

iPad Pro’lar dijital ses düzenleme uygulaması olan GarageBand’in kendi sürümü sayesinde adeta bir müzik besteleme aracına dönüşüyor. GarageBand uygulamasını kullanarak üçüncü taraf enstrüman uygulamalarından ses kaydedebilir ve düzenleyebilirsiniz. Müziğe meraklıysanız veya bu alanda kendinizi geliştirmek isterseniz bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz. 

 

 

iPhone için En İyi Uygulamalar

Kullandığım mobil uygulamaları sık değiştirmeyi ve yeni oyunları denemeyi seviyorum. Yıl boyunca deneme fırsatı bulduğum uygulama ve oyunları dönem dönem sizlerle paylaşıyorum. Üretkenlikten eğlenceye, yaratıcılıktan yeniliğe farklı farklı türleri bulunan ve günlük hayatta fark yaratan favori uygulamaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

iPhone için En İyi Uygulamalar

 

Cevap bırakın