Apple Watch, pazarı domine etmeye devam ediyor!

0

Apple Watch, neredeyse çıktığı günden bu yana saat pazarını domine etmeye devam ediyor. Her ne kadar model başta Samsung olmak üzere birçok akıllı saat ve geleneksek saat modeliyle rekabet etse de, çeyrek raporları üst üste modelin başarısını gösteriyor.

Apple Watch üst üste üçüncü çeyrekte de satışları arttırdı

Henüz tam olarak kaç adet Apple Watch satışının gerçekleştirildiği resmi olarak açıklanmadı. Ancak finansal sonuçlara göre şirket 2016 yılının son çeyreğine oranla bu yıl %75 oranında satışlarını arttırmayı başardı.

Apple CEO‘su Tim Cook, konuyla ilgili “Müşteriler Series 3 modelinin LTE özelliğiyle özgürlüğünü sevdi. iPhone’a ihtiyaç duymadan koşuya çıkabilme veya günlük işleri yapabilme, oyun değiştiren bir özellik. Apple Watch şu an müşterilerin hayatında büyük bir değişim.” sözlerine yer verdi.

Tekrar söylediğimiz gibi henüz tam olarak adet satışı ile ilgili resmi bir veri yok. Ancak 2015’te cihazın 7 milyon civarında satış yaptığı tahmin edilirken bu yıl rakamın 15 milyona çıkması bekleniyor. Bu yıl LTE desteği başta olmak üzere donanımsal olarak birçok iyileştirme ile yenilenen model, hem ülkemizde hem de global olarak en çok tercih edilen saatlerin başında geliyor.

Cihazın özelliklerini hatırlayacak olursak Apple Watch Series 3, daha önceki versiyonlarında kullanılan gümüş veya uzay grisi alüminyum versiyonlarına ek olarak, göz alıcı renk ve stillerdeki gümüş veya uzay siyahi paslanmaz çelik kılıflar ile birlikte, altın alüminyum renk seçenekleri ile birlikte geliyor. Üründe yer alan GPS ve Altimetre, devamlı takipte kalarak önemli bilgileri kullanıcılara iletme görevini üstleniyor. Ayrıca suya dayanıklı tasarım hem havuzda hem de denizde kullanıma imkan veriyor.

Cevap bırakın