Apple Watch Series 3 Özellikleri

0

      Apple, 12 Ekim’de yeni nesil akıllı saati Apple Watch series 3’ün tanıtımını yaptı. Yeni nesil akıllı saatin en önemli özelliklerinden birincisi; artık akıllı telefona bağlı kalmadan, saatin yerleşik hücresel özelliği sayesinde spordan, havuzdan, arama yapıp, mesaj alabiliyor olması. Akıllı koçluk özelliği ile üçüncü nesil Apple Watch; 50 metreye kadar suya dayanıklı tasarımı ve barometrik altimetresi ile harika bir sağlık ve fitness arkadaşı oluyor.  Birisi hücresel ve GPS, diğeri de GPS’li iki modeli olan üçüncü nesil Apple Watch’da yüzde 70 daha hızlı çift çekirdekli işlemci ve yeni bir kablosuz işlemci bulunuyor. Apple’ın COO’su Jeff Williams, Apple Watch Series 3’ü, “watchOS 4’ün gücü ile bir araya gelen Apple Watch Series 3, sağlıklı bir yaşam için mükemmel bir aygıt.” olarak ifade ediyor.

 

Apple Watch Series 3   

       Watch, iPhone ile aynı numarayı kullandığı için arkadaşlarınıza yeni numara vermenize de gerek kalmıyor. Yeni nesil Apple Watch’da Apple’ın geliştirdiği W2 adındaki kablosuz çip ile tüm gün süren pil ömrü sunuluyor. Yeni Watch’da Wi-Fi yüzde 85 daha hızlı kullanılıyor ve yükseklikte dahil olmak üzere aktiviteleri, çıkılan katları ve yapılan egzersizler izleyebilen barometrik bir altimetre bulunuyor.

      Yeni Apple Watch series 3’de kullanılan işletim sistemi watchOS 4 ve  güncellenmiş bir kalp atış hızı uygulaması içeriyor. Bu uygulama sayesinde dinlenme, egzersiz, yürüme, kalp atış hızı ile ilgili daha da fazla bilgi sahibi olunabiliyor.

      Bu yılın sonbaharına doğru Apple Music’teki tüm şarkılara doğrudan akıllı saat üzerinden erişilebilinecek duruma gelinecek. Yeni radyo uygulaması ile Wi-Fi veya akıllı saat kullanmadan Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular) özelliği ile  herhangi bir Apple Music radyo istasyonuna ulaşabilecekler.

GPS + Cellular

      Bu sonbaharın sonuna doğru, Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular) kullanıcıları, Apple Music’teki tüm şarkılara doğrudan bileklerinden erişme şansına sahip olacaklar. Yeni Radio uygulamasıyla dinleyiciler iPhone veya Wi-Fi kullanmadan bile  Beats 1’a canlı olarak erişme veya herhangi bir Apple Music radyo istasyonunu dinleme şansına sahip olacak.

      Apple Watch Series 3, daha önceki versiyonlarında kullanılan gümüş veya uzay grisi alüminyum versiyonlarına ek olarak, göz alıcı renk ve stillerdeki gümüş veya uzay siyahi paslanmaz çelik kılıflar ile birlikte, altın alüminyum renk seçenekleri ile birlikte geliyor. İnanılmaz derecede hafif spor loop kordon, bileğe oturacak şekilde kolayca ayarlanabiliyor.  Apple Watch Edition serisinde, iki tonlu yeni spor kordon ile eşleşen koyu gri seramik kasa daha da şık hale geliyor.

      Apple Watch Series 3’de kullanılan GPS ve Altimetre ile ister yola çıkın, ister yükseklere, cihaz her zaman takipte kalıyor.  Apple Store’da bulunan Watch sağlık uygulamaları ile daha çok su içebilir daha iyi uyur ve böylece saha sağlıklı kalabilirsiniz. Yeni nesil akıllı saat ile gününüzü bileğinizden organize etme şansına sahip olabilirsiniz. Apple Watch Series 3’de kullanılan Siri, daha hızlı ve akıllı kullanılıyor.  Yeni nesil saatte hepsi birbirinden farklı, kişiselleştirilebilir saat kadranları kullanılıyor.

      Yeni nesil Apple Watch Seris 3, havuzda ve denizde kullanabileceğiniz, suya dayanıklı özelliği ile hayatın her noktasında yanınızda olmak için tasarlanmış. Apple Watch Series 3 ile kendinizi hedefler koyabilir, hedeflerinize ulaştığınızda akıllı saatinizin sizi kutlamasını sağlayabilir, hedeflerinizi daha ileriye taşıyabilirsiniz.

      Her zevke uygun mutlaka bir Apple Watch akıllı saati bulabilir, seçtiğiniz modelinize uygun kayışlar ile saatinizi daha da renklendirebilirsiniz.

Yazıda kullanılan fotoğraflar Apple sayfasından alınmıştır. Bilgilerin bir kısmı Apple Newsroom dan derlenmiştir.

Cevap bırakın